Hindistan Cevizi Yağının Mucizevi Etkileri

0
1234
hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı dünya çapında yemeklerde de kullanılabilen bir yağ olduğu gibi cilt bakımları için de muhteşem etkilere sahip olan masaj yağı ve pürüzsüzleştirici olarak da kullanılmaktadır. Tropik bölgelerde yetişen ve kolayca bulunabilen hindistan cevizi kendine birçok alanda kullanım yeri bulmuştur. Hindistan cevizi yağı, yetiştiği bölgelerin yerlileri tarafından da güneşin zararlı ışınlarından koruduğuna inandıkları için ciltlerine sürerek kullanmaktadır.

Eşsiz yapısal özelliklere sahip olan hindistan cevizi yağı; alzheimer hastalığına doğal bir kalkan sağladığı gibi kalp hastalığını ve yüksek kan basıncını da önlemektedir. Bunun yanı sıra böbrek enfeksiyonlarına, karaciğere, kanser hastalığına iyi gelmekte ve bağışıklık sistemine iyi gelerek zayıflama, cilt hastalıkları gibi saymakla bitmeyen birçok alanda da oldukça faydalı bir yağdır. Buyrun, hindistan cevizi yağının kullanım alanları ve mucizevi etkilerini birlikte inceleyelim.

 

1- Makyaj temizleyici

Hindistan cevizi yağı, pahalı makyaj temizleme ürünlerinin yanında kesinlikle tercih etmeniz gereken ve kullandığınızda pişman olmayacağınız doğal ürünlerin başında gelmektedir. Su geçirmez formda olan rimel ya da makyaj ürünleri dahi hindistan cevizi yağına karşı koyamaz. Makyajınızı temizlemek istediğiniz zaman bir parça pamuk yardımıyla hindistan cevizi yağını yüzünüze uygulamanız durumunda makyajınızın kolayca temizlendiğini görebilirsiniz.

 

2- Ağız kokusu giderici

Hindistan cevizi yağını yemeklerde kullanabileceğiniz gibi ağzınız içerisinde gargara yapmak için de kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını gargara olarak kullandığınız takdirde ağzınızın içerisindeki mikropları temizleyecektir. Aynı zamanda özellikle yurt dışında daha çok kullanılan bu yöntem, nefesinizin kötü kokmasını da engelleyerek dişlerinizi beyazlatacak ve diş etlerinizin de daha sağlıklı olmasını sağlayabilecektir.

 

3- Vücut losyonu

Doğal malzemelerle bakım yapmayı sevenlerdenseniz hindistan cevizi yağını denediğinizde vazgeçilmeziniz haline gelecektir. Evinizde kullandığınız vücut nemlendiricilerinizin içerisine koyarak da kullanabildiğiniz gibi direkt hindistan cevizi yağını da vücudunuza sürerek uygulayabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler:  Kolay Maske Tarifleri İçin Pratik Bilgiler

4- Tırnak bakımı

Tırnaklarınızın çevresinin bakımı için de rahatça kullanabileceğiniz hindistan cevizi yağı, tırnak etlerinizde oluşan çatlamalar varsa bunları da tedavi edebilmektedir. Ayrıca tırnak manikürünüzün de daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilmektedir.

 

5- Makyaj fırçaları temizleyicisi

Her zaman için mutlaka makyaj fırça araçlarınızın nasıl daha hijyenik temizlenebileceği konusunda tereddütler yaşıyorsunuzdur. İşte artık hindistan cevizi yağı sayesinde makyaj fırçalarınız tertemiz olacak ve yumuşaklıklarını da koruyabilecektir. Makyaj fırçalarınızı da her ay rutin olarak temizlemeniz gerekir. Yapmanız gereken anti bakteriyel sabununuza hindistan cevizi yağını da ekleyerek temizlemenizdir.

 

6- Dudak bakımı

Hindistan cevizi yağı, özellikle kış aylarında yaşayacak olduğunuz dudak çatlakları sorununuz için de imdadınıza yetişmektedir. Hindistan cevizi yağı soğuk günlerde donma özelliğine sahiptir, bu yüzden hindistan cevizi yağını yarı sıvı hale getirerek dudaklarınıza uygulayarak gün boyu yumuşak dudakların keyfini çıkartabilirsiniz.

 

7- Çatlak kremi

Hamilelik dönemindeyseniz evinizde mutlaka bulundurmanız gereken doğal ürünlerin başında hindistan cevizi yağı gelmektedir. Hamilelikle yaşayacağınız hızlı ve aşırı kilo artışları sonucunda oluşabilecek çatlaklarınızı önleyebilmek için hindistan cevizi yağı ile masaj yapmanız yeterli olacaktır.

 

8- Masaj yağı

Hindistan cevizi yağını sıvı halde değilse bir kısmını alarak ısıtın. Tam bir yağ kıvamını aldığı zaman içerisine lavanta yağı, nane yağı ya da sevdiğiniz bir esans varsa ekleyin. Daha sonrasında doğal masaj yağınız hazır durumda olacaktır siz de masajınızın keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

9- Saç bakımı

Hindistan cevizi yağının kullanım alanları ve faydaları saymakla bitmediğini belirtmiştik. İşte şimdi de hindistan cevizi yağı sayesinde saç bakımınız için doğal bir etki sağlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün. Duşa girmenizden yaklaşık bir saat kadar öncesinde bu uygulamayı yapın. Daha sonrasında duşunuzu alabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını kullanmaya başladıktan sonrasında etkisinin farkını yaşamaya da başlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz