Ameliyatsız Burun Estetik Operasyonu Metotları

0
1756
ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Birçok ünlü ismin yararlandığı gibi ameliyatsız ve narkoz almadan ameliyatsız burun estetik operasyonu gerçekleştirilmesi mümkün.

Özellikle yaz aylarında uzmanlar estetik ameliyatların yapılmasını önermiyor. Fakat burun estetiği için ameliyatsız yöntemler de bulunmaktadır. UZMAN TV uzmanlarında Estetik ve Plastik Uzmanı Op. Dr. Nebil Bozdoğan ameliyatsız burun estetik operasyonlarının metotlarını anlattı.

Ameliyatsız burun estetiği, burun kemiklerini saklamak, burun ucu düşüklüğünü gidermek ve burun da oluşan asimetrileri azaltmak amacı ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra gülerken burun düşüklüğü yaşayan ve burun kanatlarının açılmasından şikayetçi olan kişilerin de bu tedaviden yararlanmaları mümkün. Ayrıca daha önce burun ameliyatı geçirmiş ve revizyon ameliyatı gerektiren burunlar için de bu tedavi uygulanmaktadır.

Ameliyatsız burun estetik operasyonları metotlarında hyalüronik asit dolguları, botoks gibi tanıdık estetik yöntemleri bir arada kullanılmaktadır. Tabii ki bu yöntemler burun estetiği konusunda tecrübeli, birçok operasyonda bulunmuş uzman doktor tarafından yapılması ile daha başarılı olmaktadır.

Gülse Birsel de Dolgu Yöntemlerini Kullanıyor

Burun ucunu kaldırmak ve burun kemiklerini gizlemek amacı ile genellikle hyalüronik asit dolguları kullanılıyor. Örnek vermek gerekirse burun kemeri belirgin olan ünlü oyuncu Gülse Birsel, kalıcı estetik ameliyatları yerine dolgu uygulaması yaptıran isimler arasında yer almaktadır. Bu tür dolgular sayesinde ameliyat masasına yatmadan istediğiniz ve arzu ettiğiniz görünümü sağlayabilirsiniz.

Burun kemerinin gizlenmesi ve burun ucunu kaldırmak için hyalüronik asit dolgusunda kişiye uyuşturucu bir krem uygulanmaktadır. Krem uygulamasının ardından dolgu işlemi gerçekleştirilirken kişinin kontrolü tamamen kendisinde olmaktadır. İşlem gerçekleştirilirken doktorunuz ile birlikte aynadan yönlendirmeniz mümkün. Uyuşturucu krem uygulanması ile kişi herhangi bir ağrı hissetmeden operasyon tamamlanıyor

Op. Dr. Nebil Bozdoğan ameliyatsız olarak burun estetiği metotlarının sağlamış olduğu avantajlardan bahsetti. Bunun en önemli avantajı olarak kişinin uyanık olması ile sürece müdahil olmasını göstermiştir. Bu durum operasyonun sonucunda kişinin isteğine en yakın sonuçların alınmasın ı sağlamaktadır.

Burun Kanatlarının Açılması ve Burun Ucu Düşüklüğü Botoks İle Engellenmektedir

Op. Dr. Nebil Bozdoğan, gülerken burun ucu düşmesi ya da kanatlarının açılması gibi durumlarda rahatsız olan kişilerin botoks uygulaması yaparak küçük dokunuşlar ile düzelme sağlanabileceğinden bahsetti.

Kişinin operasyonun ardından hemen günlük hayatına dönebileceğinden bahseden Op. Dr. Bozdoğan uyuşturucu kreme alerji olması ve iğne yerlerine aşırı hassasiyet olması gibi durumlar dışında iyileşme süresi bulunmamaktadır. En iyi sonuçların alınması için 2 uygulama ile 1 ile 2 hafta ara ile yapılmaktadır.

Benzer İçerikler:  Aqua Peeling

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz