Burun Estetiği İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

0
1086
burun yanlış

Burun Estetiği İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Burun ameliyatları hakkında birçok efsane duyulmaktadır. Burun estetiği ile ilgili doğru bilinen yanlışlar yazıda yer almaktadır. Birçok kişinin hayali güzel görünmek olması ile beraber kulaktan dolma bilgiler ile yapılan operasyonlar istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır. 

Yanlış: Estetik burun operasyonların ardından burunda acı ve ağrı oluşur. 

Doğru: Burun operasyonlarında kemiklerin kesilmesi ile hasta, operasyon sonrası herhangi bir ağrı hissetmez. 

Yanlış: Burun estetiğinin ardından burun düşebilir.

Doğru: Doğru tekniklerin uygulanması ile çeşitli ameliyat tekniklerinin çoğalması sonucu başarılı operasyonlar gerçekleştirilir. 

Yanlış: Burun operasyonundan sonra tamponlar acı vermez ama nefes alma sorunu yaşanır. 

 Doğru: Ameliyatın ardından ilk hafta silikonlar nefes almaya kısmen izin verir. Silikonların alınması ile nefes alma konusunda hiçbir sorun kalmaz. 

Yanlış: Rahat nefes almak için burnun içinden, estetik için burnun dışından operasyon gerçekleştirilir. 

Doğru: Uzun yıllardan beri yanlış bilinen konulardan biri de bu durumdur. Burun içi ve dış çeperi nefes alma konusunda aynı oranda etkilidir. 

Yanlış: Genç yaşta burun ameliyatı yapılmaz

Doğru: Burun ameliyatlar estetik amaçlı olması ile kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşından itibaren yapılmaktadır. Nefes alma konusunda sorun yaşanması ile daha erken yaşlarda operasyon yapılabilir. 

Yanlış: Burun operasyonundan sonra denize girmek risklidir. 

Doğru: Ameliyatın ardından denize girme de sorun yaşanmadığı gibi, yaklaşık 10 gün sonra denize girilmesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra deniz suyu bulunan sprey ile de işlem yapılmaktadır. 

Yanlış: Erkeklerde burun estetiği doğal görünmez

Doğru: Erkek için ideal burun yapısı farklıdır. Doğal görünüm dışı bir burun sonucu erkeklerin bunu sorun etmekte olduğu bilinmektedir. Bu kurallara uyan burun şekli, bilgisayarda hasta ile beraber tespit edilmesinin ardından, uygulama bire bir yansıtılmaktadır. 

Benzer İçerikler:  Ameliyatsız Yüz Germe Ulthera

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz