Dekolte Estetiği

0
1035
dekolte estetiği nedir

Dekolte Estetiği İle İlgili Gerçekler

Kadınlar yaşı kaç olursa olsun dekolte giymeye bayılır. Dekolte bölgesinde oluşan deformasyona karşı önlem ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilere yazıda ulaşabilirsiniz.

Kahkaha Atmak İle Dekolte Güzelliği Arasında Bağlantı Var mı?

Gülmek platisma kasını hareket ettirir ve dekolte bölgesinde vibrasyon etkisi oluşturarak kan akışını arttırır.

Dekolte Estetiği İçin Güneşten Uzak Durmak Neden Önemli?

Dekolte bölgesinin yaşlanmasını geciktirmek adına güneşten korunma gerekir. Yanlış şekilde güneşe maruz kalınması ile 15 ila 30 sene arasında etkileri ortaya çıkar. Kızarmadan ve soyulmadan bronzlaşma en sağlıklı yöntemdir. Bunun için öğleden sonra 3 gibi güneşe çıkma önerilir. 

Dekolte Estetiği Önemli mi?

Zaman içinde sıkılığını kaybeden cilt ile sarkık çizik ve lekelenmiş bir görüntü oluşur. Vücutta en dikkat çekici noktalardan biride dekolte bölgesidir. Zaman içinde güneş ışınları ve kozmetik ürünlere maruz kalarak leke ve kırışıklık görülür. Tedavi yöntemleri bulunmaktadır. 

Dekolte Estetiği Kimlere Uygulanır?

Dekolte estetiği uygulaması genel olarak orta yaş ve üzeri kişilere uygulanır. Ayrıca yara ve yanık izi kalmış kişilerde de başarılı sonuçlar alınır. 

Dekolte Estetiği Uygulamaları

Kırışıklıklara Uygulanan Dolgu 

Deri elastikiyetinin bozulması ile oluşan sarkma ve kırışıklıklara özel dolgu maddeleri ile doldurmanın sonucu gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir. 

Peeling İle Canlandırma

Küçük peeling işlemi ile cildin elastikiyetini arttıracak işlemler uygulanır.

Meme Estetiği 

Göğüslere meydana gelen sorunların bazıları ameliyatsız estetik tedavileri ile düzeltilebilir. Ameliyatsız yöntemler genel olarak dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıklarda etkili olur. Göğüs kaynaklı ve her iki meme birbirine çok yakın ise, iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılabilir.

Botox Ve Yan Enjeksiyonu

Bu uygulama dekoltenin daha gergin görünmesini ve çizgilerin yok olmasını sağlar.

Benzer İçerikler:  Yağ Transferi

Uygulama Sonrası İz ve Ağrı Olur mu?

Uygulama sonrasında çok fazla ağrı oluşmaz ve operasyon sonrası iz kalmaz. Bununla beraber uygulamayı gerçekleştirecek doktorun uzmanlık konusu önemlidir. 

Dekolte Bölgesinde Güneş Lekelerinden Kurtulmak Mümkün mü?

Küçük peeling operasyonları yapılarak lekelerin giderilmesi mümkündür. İleri derecede lekeler için lazer uygulamaları yapılır.

Dekolteye Enjekte Edilen Özel Karışım Nedir?

Uygulamada kişiye özle karışımlar hazırlanır. Hyalüronik asit, eser elementler, büyüme faktörleri ve hastanın kanından hazırlanan karışım iğneler yardımı ile enjekte edilir. 

Radyofrekans İle Dekolte Estetiği Nasıl Uygulanır?

3 DEEP RF yöntemi ile dekolte bölgesine 5 ila 6 seans çok kutuplu radyo frekans dalgaları uygulanır. Her seans için kırışıklıklar gözle görülür şekilde açılır.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz