Dermapen Uygulaması

0
1263
dermapen nedir

Dermapen Nedir?

Cildin kendi iyileşme mekanizmasının harekete geçirilmesi ile daha sıkı, gergin ve ve parlak bir cilt oluşabilmektedir. Gergin, pürüzsüz ve genç görünen cilt birçok kişinin en büyük hayalidir. Cildin daha genç görünümünü sağlamak adına dermapen gibi çeşitli yöntemler uygulanabilmektedir. 

Cildi gençleştirmek adına uygulanan dermapen tedavisi ile cildin kendi iyileşme mekanizması harekete geçiriliyor ve istenilen cilt elde edilmesi sağlanıyor. Dermapen yöntemi, genişlemiş gözenekler, ince çizgi, kırışıklıklar, ağız çevresinde çizgiler gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek adına tercih ediliyor. Bunun yanı sıra akne ve su çiçeği izleri gibi izlerinde belirginliğini de azalttığı görülmektedir. 

Dermapen İşlemi Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi cilt dezenfekte edilmektedir. Operasyonun uygulanacağı bölgeye saf hyalüronik asit uygulanır. Cihazın cilde hızla girip çıkan özel iğneleri sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması sonucu cildin iyileşme mekanizması tetiklenir. 

Operasyonun sonrasında yatıştırıcı bir maske uygulanır. 30 ile 40 dakikalık seanslar ile birlikte 4 haftalık aralarda 4 seans olarak uygulanması önerilmektedir. 

Dermapen Yönteminin Avantajları 

  • Yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilir
  • Leke, yanık ve iz gibi oluşum riski bulunmaz
  • Tüm deri tiplerine uygun bir tedavidir
  • Koyu tenli hastalarda lazer ile uygulanamayan operasyonlar başarı sağlar
  • Boyun ve kol içleri gibi ince derili bölgelerde de uygulanabilir
  • Burun kenarı, göz çevresi ve dudak çevresi gibi ulaşılması zor bölgelere tedavi sağlanabilir.
Benzer İçerikler:  Ultherapy ile Gençleşme

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz