Doğal Estetik Operasyonları

0
1083
doğal estetik uygulamaları

Doğal Estetik Operasyonları Nasıl Yapılır?

Daha genç ve güzel bir görünüm kazanmak adına gelişme gösteren estetik operasyonlarında, abartılı istekler yerine sağlıklı görünümler tercih edilmektedir. Moda artık tekstil sektörü için geçerli bir kavram olmaktan çıktı. Pek çok farklı alanda olduğu gibi estetik operasyonlarda da uygulamalar her yıl farklılık gösteriyor. Artık estetiğin abartısından kaçınılarak doğallığa yönelim oluyor. 

Estetik operasyonda moda son dönemde 3 ana başlık altında toplanmaktadır. Bu konular doğallık, sağlık ve güzellik ile beraber çabuk iyileşme unsurları en önemli konular arasında sayılır. Önceki yıllarda şeklin düzeltilmeye çalışıldığı ve fonksiyonun göz ardı edildiği görülmektedir. Bugün ise fonksiyona görünüm kadar özne gösterilmektedir. Hastaların çalışan ve sosyal hayatın içinde yer alan kişiler olması ile ameliyat sonrası şişlik ve morlukların hızlı iyileşmesi önem taşımaktadır. Yeni bulunan teknikler hızlı iyileşmeyi sağlar. 

Burun Estetiği: Günümüzde burun estetiği hastanın yüz yapısı, kişilik özellikleri ve etnik yapısı göz önünde bulundurularak uygulanır. 

Göz Çevresi Estetiği: Cerrahi öncesinde kemik çatı, şakaklar, orta yüz, yanak bölgesi, kaş altları ve göz küresinin etrafı yağ enjeksiyonları ile güçlendirilir. 

Yüz Gençleştirme İşlemi: Hastanın gençlik fotoğraflarında yola çıkarak hastayı başka birisi haline getirmek yerine gençliğindeki görünüm geri kazandırılır.

Yüzde Yağ Enjeksiyonu: Mikro ve nano yağ greftleri uygulanarak ince kırışıklıklar düzeltilir. Özellikle göz çevresinde oluşan renk koyulaşmaları azalır. 

Meme Küçültme Dikleştirme: En güzel ve en kalıcı sonuç almak amaçlanır. Meme başının altında tek bir dikey iz kalır. Operasyon 2 ila 3 saat sürmektedir. 

Meme Büyültme: Anatomik ve damla şekilli protezler kullanılır. Bu sayede hastanın anatomik yapışana uygun protezler kullanılır.

Karın germe: Uygulama yaygın hastanın belini inceltmesiyle birlikte gerek duyulması halinde kalçasını dolgunlaştırır. 

Luposuction: Yağ şekillendirme anlamına gelen yöntem ile özellikle kalçalara yapılan yağ enjeksiyonları sayesinde daha yuvarlak ve yüksek bir popo elde edilir. 

Jinekomasti: Erkeklerin önemli sorunlarında birisi meme büyümesidir. İz bırakmadan düzensizlik ve dalgalanmalara neden olmadan tedavi edilebilir. 

Popo Estetiği: Basenlerin alınması ile çıkan yağlar kalçanın üst kısmına doldurulur. Böylelikle dik duran yuvarlak ve yüksek bir popo elde edilir.

Benzer İçerikler:  Portakal Kabuğu Görünümü Veren Selülitlere Artık Son Diyoruz!

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz