Dövme Sildirme

0
1337
dövme sildirme

Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dövme sildirme işlemi gerçekten zorlu ve zahmetli bir süreçtir. Alanında uzman doktorların açık renkli dövmelerin silinmesinin koyu renklere göre daha zor olduğunu açıklıyor.

Dövme bazıları için vazgeçilmez olsa da, düşünmeden yaptırılan dövmeler sonradan pişmanlık oluşturuyor. Vücuda yapılan dövmeler özellikle gençler arasında hızla yayılmaktadır. Bir anlık heves ile yapılan dövmelerin yıllar geçmesi ile pişmanlıklara ve sosyal anlamda sıkıntılara neden olmaktadır. Yapılan dövmelerin zaman içerisinde zevk ve beğenileri değişmesi ile yapılan bu dövmelerden pişmanlık duyulmaktadır. 

Dövme sorunları yaşayan kişilerin genel olarak dövmelerden kurtulmak adına hastanelere başvuran kişiler de, profesyonel dövmelerin amatör dövmelere göre daha kolay çözüm bulduğu görülmektedir. 

Dövme Silme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Dövme silme işlemi, deriye dışarıdan verilen renk içeren maddelerin, lazer yardımı ile parçalanması işlemidir. Uygulanan güçlü ışıklar sadece boya maddesini hedefleyerek parçalamakta olup, çevre dokuya herhangi bir zarar gelmemektedir. Parçalanan pigment tanecikleri vücudun savunma hücreleri tarafından temizlenmektedir. Uygulama 1 aylık periyotlar ile 5 seans sürmektedir. 

Dövmelerin Renklerine Göre Başarı Oranları

Amatör dövmelerin çıkarılma başarısı, kullanılan boyanın cinsi ve kalitesine, rengine uygulanma tekniğine göre değişiklik göstermektedir. Koyu renkli dövmeler tüm ışık dalga boylarını daha iyi emmesi ile silinmesi daha kolay olmaktadır. Bunun yanı sıra kırmızı, turuncu ve mor gibi renklerde de yine aynı başarı yakalanmaktadır. Açık mavi, yeşil ve turkuaz renklerde de başarılı uygulamalar yapılmaktadır. En zorluk çıkarak renkler ise sarı ve yeşil renkleri görülmektedir. 

Sarı renkli boyalar dalga boyu daha uzun olan ışıkları yansıtma eğilimindedir. Bu sebep ile silinmesi diğer renklere göre daha zordur. Bunun için yeşil ve sarı renkli dövmelerde ek cerrahi ve lazer kombinasyonları kullanılması gerekir. 

Benzer İçerikler:  Yüz İskeleti Estetiği Nedir?

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz