Estetikte En Sık Yapılan Hatalar

0
919

Estetikte En Sık Yapılan Hatalar 

Birçok kişinin güzelleşmek için yaptırmış oldukları estetik operasyonlar bazı zamanlar içinde hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Estetik operasyonlarında yapılan en sık hataların başlıca olanları yazımızda bulunmaktadır. 

Estetik operasyonların yapılması adına bıçak altına yatan kişilerin, hatalı operasyonlar sonucu hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu operasyonlar kişinin psikolojisinin yanı sıra sağlığını da olumsuz olarak etkilemektedir. 

Hatalı Göğüs Estetiği 

Göğüs büyütme operasyonlarında genel olarak doğal olmayan sonuçlara yol açabilecek doktor ve hasta anlaşmazlığı görülmektedir. Protezlerin çok büyük olması ile doğal görünüm kaybolabiliyor. Bunun yanı sıra zorlanması ile bazı komplikasyonlara neden olabiliyor. 

Hatalı Burun Estetiği 

Burun operasyonlarında en büyük hatalardan biri olarak, doğal olmayan, çok fazla kalkık ve görünümünde açık olarak burun ameliyatı geçirdiği belli olan burunlar gösterilmektedir. Burun ameliyatında nefes alma sorunu için yapılan operasyon sonucu yeterli kıkırdak doku kalmaması ile estetik ameliyatı başarı sağlamayabilir. Ayrıca hatalı yapılan estetikler ile beraber leke ve iz kalabilir.

Hatalı Liposuction 

Bu estetik operasyonunda yapılan en büyük hataların biri de, hastayı zayıflatmak adına gerekenden fazla yağ alınmasıdır. Luposuction operasyonu zayıflatma değil şekillendirme adına uygulanmaktadır. Fazla yağ çekilmesi hastanın sağlığını etkilemektedir. Operasyonu gerçekleştiren doktorun alanında uzman olması gerekmektedir. Doğru uygulanmaması sonucu ciddi yanık izleri kalıcı olabilir. 

Hatalı Dudak Dolgunlaştırma

Özellikle bayanlar için dudak dikkat çekici bir bölge olması ile yapılan küçük bir hata hastada hemen göze çarpmaktadır. Bu estetiğin yapılmasında kişinin kendi dokusu ile beraber hyalüronik asit gibi doğal maddelerin kullanılması önerilmektedir. 

Hatalı Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonunda yapılan en sık hatalar doğal görünmeyen ve peruk görünümü olan ekimler ile beraber saç köklerinin toplu ekilmesi ile tek kökten aşırı saç çıkması olmaktadır. 

Benzer İçerikler:  Silikon Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz