Genç Ve Güzel Görünmenin 10 Yolu

0
997
genç ve güzel görünme

Genç ve Güzel Görünmenin Pratik Yolları

Yaş alarak genç ve güzel kalmanın yolları üzerine Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Aysun Mamak açıklamalar da bulundu.

Artık yaşlanmak yok, genç ve güzel kalarak yaş almak var. Küçük dokunuşlar ile sorunları ortadan kaldırmak çok kolay. Örneğin botoksla kırışıklıkları, boyayla saçlarda ki beyazları gizlemek mümkün. Önemli olan yaş ilerledikçe güzel yaş almak için doğru dokunuşlarda bulunmak.

Doğumdan itibaren kaçınılmaz bir süreç olan yaş almak zaman içinde bir takım izler bırakmaktadır. Estetik doktorları ise zamanın bırakmış olduğu izleri silmek için çalışmaktadır. Dr Aysun Mamak, amaç yaşlanmayı durdurmak değil, zarafet ile yaşlanmayı sağlamak olmalıdır diyerek tanımladı. Sağlıklı yaş alırken uygulanması gereken maddeleri şu şekilde sıralanmaktadır.

 1. Kaz Ayaklarında ki Çizgilere Son

Somon DNA’sının, güneşin zararlı ışınlarını emme kapasitesi yüksektir. Bu işlem sayesinde sigara ve güneş nedeni ile bozulan cildinizi tedavi ederek derinin canlı, parlak ve nemli görünümünü sağlayabilirsiniz.

 1. Yağ Enjeksiyonları

Kırışıklıkların, çöküntülerin ve buruşuklukların olduğu bölgelere yağ enjeksiyonu yapılarak ciltte oluşan çöküntüler ortadan kaldırılır. Böylelikle daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Genel olarak uygulanmakta olduğu bölgeler;

 • Yüz bölgesinde çökük yanaklar
 • Düz ve belirsiz elmacık kemikleri
 • Düz ve kıvrımsız kalçalar
 • Popo şekillendirme
 • Çarpık Bacak Tedavisi
 • Elde bulunan kırışıklıkların giderilmesi
 1. Dudaklar

Dudaklara yağ enjekte etmek için özel olarak tasarlanan bir iğne ile yapılmaktadır. Dudaklara yağ enjeksiyonu gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken nokta doğal görünümün bozulmamasıdır.

 1. Elmacık Kemikleri

Elmacık kemiği bölgesinin dolgun ve çıkık olması gençliğin en önemli işaretlerinden biridir. Yaşlanma ile beraber cilt altında bulunan yağ tabakaları zaman içerisinde kaybolur. Bu durum özellikle elmacık kemiği ve bölgesinde çöküntülere neden olur. Bu alanlara yapılan yağ enjekte işlemi ile yeniden dolgunluk sağlanır.

 1. Gençleştirici Yöntemler

Anti – Aging etki ve uygulama yollarında farklılıkları başlıklar altında incelenebilir. Bunların bir kızsı aslında cildin yapısında gençleştirici bir etkisi bulunmamaktadır.

 1. Botoks

Özellikle yüz de 5 ile 10 dakikalık kısa süreli bir uygulamanın ardından 4. Günde etkisi başlayan ve 4 ile 6 ay süre ile devam eden bir tekniktir. En geç 35 yaşlarında düzenli olarak tekrarlanması ile mimik kaskı aktivitesine bağlı kırışıklıklar engellenmektedir.

 1. Dolgu

Kalıcı veya süreli olarak farklı tipleri bulunmaktadır. yüzün alt yarısında olukların doldurulmasında, üst yüzde derin mimik çizgilerinde, botoks ile beraber yüzün belirli noktalarına uygulanır.

 1. Cilt Kalitesini Arttıran Uygulamalar

Bu uygulamalar genel olarak ışıltılı, sağlıklı ve diri bir cilt görüntüsü sağlamaktadır. 20 li yaşlardan itibaren uygulanır.

 1. Kimyasal ve fiziksel Peelingler

Yüzde oluşan mat, lekeli ve yaşlı bir cilt görünümünü engellemek amacı ile sonbahar ve kış aylarında dermatoloğunuz ile size özel tasarlanmış seanslar uygulanır.

 1. PRP Yöntemi

Kişinin kendi kanı işlemlerden geçirilmesi ile onarıcı, yenileyici ve hücresel faktörlerden zengin kısmı ayrılarak, seanslar halinde yine cilde enjekte edilir.

Benzer İçerikler:  Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri ile Yaşlanmayı Önleyin

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz