İdeal Burun Nasıl Görünmeli?

0
1594
mükemmel burun

İdeal Burun

Son zamanlar da sıklıkla gündeme gelen ideal burun ve burun estetiği ameliyatlarında dikkat edilmesi gerekenleri Op. Dr. Oray Karaçaylı okuyucuları için açıklamalar da bulundu.

Op. Dr. Oray Karaçaylı açıklamalarında ideal bir burun yapısının, kişinin cinsiyeti, yüz yapısı, göz, kaş ve çene yapısı, kişinin boyu ve fiziksel yapısı doğrultusunda farklılıklar göstermekte olduğundan bahsetti. Burun estetiği ameliyatlarında amaç, rahat nefes alan, yüz ifadesine uygun, yüz hatları ile doğru orantıda, burun ucu ile burun sırtının birbirini tamamladığı doğal bir burun görünümünü sağlamaktır. Bunun yanı sıra kişinin yüzüne uyumsuz bir operasyon ile kişinin mutsuz olması mümkündür.

Op. Dr. Oray Karaçaylı başarılı bir burun estetik operasyonunu ise şu şekilde anlattı. Başarılı bir burun estetiğinin en önemli noktası, operasyonun yapılacağı kişinin kendisini nasıl görmek istediği ve yüz hatlarına en uygun burun özelliklerinin yansımasıdır. Operasyonda hastanın beklentisi ile doktorun fonksiyonellik ve estetik açıdan burunu değerlendirmesi sonrasında ortak karar alınması ile gerçekleştirilmelidir.

Op. Dr. Oray Karaçaylı, burun estetik operasyonu ile ilgili yorumlarına şu şekilde devam etmiştir.

Burun estetiği operasyonu, denge ve uyum cerrahisidir. Bu nedenle kişiye özel olarak uygulanır. Burnun tek başına kalkıklığı, açısı, genişliği mükemmel olabilir fakat diğer yapılar ile uyumunun da hastayı ve doktoru memnun etmesi gerekmektedir. Günümüzde cerrahi tekniklerin çeşitliliği doktorların elini oldukça kolaylaştırmaktadır. Özellikle piezzo cerrahisi operasyon sırasında çok daha kolay şekillenmesinde katkı sağlıyor. Ameliyat sonrası da daha az şişlik ve morarma olacağı için çok daha hızlı bir iyileşme söz konusu olmaktadır.

Hastaların doktorlarını seçerken daha önce birçok operasyonda bulunmuş ve konusunda tecrübeli doktorları tercih etmesi ve ortak görüş ile operasyona girmesi başarılı sonuçların oluşmasını sağlayacaktır.

Benzer İçerikler:  Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflama

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz