İp Askı ile Ameliyatsız Şaşırtan Gençleşme

0
1182
ameliyatsız ip askı yöntemi

İp Askı Uygulaması

Yaşın ilerlemesi ile beraber yüzde ve vücutta oluşan elastin ve kolajen kaybı nedeni ile oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar problem olarak görülmemektedir.

Ameliyatsız işlemlerin rahatlıkla yılların yaşlanma etkilerini geri çevirebilmektedir. Yaklaşık olarak yarım saatlik bir uygulama sonucu 7 ile 10 yaş aralığında gençleşmek artık mümkün. İple yüz asma denilen PDO – Thread Lifting ekonomik, konforlu ve basit bir yöntem olarak bulunmaktadır. Vücutta oluşan tüm sarkma ve kırışıklık sorunlarında kullanılmaktadır.

Yüz bölgesinde operasyon gerçekleştirilmek istenmesi ile tüm yüze yaklaşık olarak 80 ile 100 arasında ip yerleştirilmektedir. Vücudun diğer bölgelerinde ise tedavilerde hastanın ihtiyacı doğrultusunda ip daha uzun ya da kalın olabilmektedir.

Yan Etkisi Var mı

Anestezik kremler yardımları ile uyuşturulan bölge, çok ince iğneler ile birlikte PDO isimli ipler cilt altına yerleştirilmektedir. Bu işlem esnasında herhangi bir yan etki oluşmamaktadır. Bunun yanı sıra ağrı hissedilmeden uygulama tamamlanmaktadır. Hiç beklemeden işlemin etkisi göz ile görülmektedir.

Etkisi Ne Kadar Sürer

İp askı yöntemini uygulayan doktorların büyük bir bölümü, yaklaşık olarak 2 ila 3 yıl etkili olduğunu söylemektedir. Kişinin cilt yapısı göz önünde bulundurulması ile düz ya da kılçıklı olarak iki tip iplik kullanılmaktadır. Düz ipler ince kırışıklıkları yok etmek amacı ile kullanılmaktadır. Kılçıklı ipler ise daha yoğun sarkma sorunu yaşayan kişilerde tercih edilmekte olup lifting etkisi ile çözümlenmektedir.

Benzer İçerikler:  Kök Hücre Tedavisi

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz