Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflama

0
1138
kavitasyon ile zayıflama

Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflama

Kavitasyon yöntemi, bölgesel yağlanma ve selülit ile savaşması ile beraber hakkında merak edilen birçok sorulara yanıt yazıda bulunmaktadır. 

Zayıflamak adına birçok yöntem denenmektedir. Bunun yanı sıra diyetlerden sıkılan bir çok kişinin alternatif uygulamalara yöneldiği görülmektedir. Kavitasyon bu alanda adını sıklıkla duyurması ile beraber hakkında pek bilgi sahibi olunmamaktadır. Bu uygulama hakkında kişilerin şüphe ile yaklaşımları görülmektedir. 

Kavitasyon Nedir?

Bölgesel yağlanma ve selülit ile ses dalgaları yardımıyla savaşan ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dıiş yüzüne uygulanan ses dalgaları yağ dokusunda bulunan hücre sıvısında yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bu işlem ile oluşan köpüklenme genişlemenin ardından patlama yaşar. Vücut içinde belli bölgelerde yaşa, cinsiyete ve genetik gibi faktörlere bağlı olarak yağ stoklanmalarını meydana getirmektedir. Uygun gıda ve su tüketimi ile destekli olarak gidermeyi amaçlar.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Uygulamadan bir gün önceve birgün sonra en az 2,5 litre su tüketilmesi gerekmektedir. Eritilmiş olan yağlar vücuttan atılması adına önemli bir kuraldır. 40 dakikalık seanslar ile beraber 8 ila 10 seans sonucu uygulama tamamlanabilir. Seanslar haftada bir yada iki kez uygulanabilir. İlk seans sonunda 2 ila 10 cm arasında bir incelme görülebilir. 

Kavitasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

 Uygulama yağların yoğun olarak bulunduğu tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Karın, bel, popo, basen ve kalça sıklıkla uygulanan bölgeler arasında bulunmaktadır. 

Kavitasyon Kimlere Uygun Değildir?

Hamilelerde, morbit obezite hastalarında, böbrek ve karaciğer bozukluklarında, alerjik reaksiyonları olanlarda, hiper kalorili diyet yapanlarda ve farmakolojik terapi alanlarda uygulama yapılması doğru bulunmamaktadır. 

Kavitasyon Tedavisi Güvenilir mi?

Kavitasyon güvenilir bir tedavi yöntemidir. Ağrı ve acı hissi oluşmaması ile beraber, hasta bir süre çınlama tarzında bir ses duyabilir. Cilt yapısına bağlı olarak hafif morluklar oluşabilir. Alanında uzman bir kişi tarafından tedavinin gerçekleştirilmesi ile yan etki görülme ihtimali kalmamaktadır. 

Kavitasyon Uygulamasında Başarı Oranları Nedir?

Kavitasyon zayıflama yönteminin kullanılması ile beraber kişinin diyet yapması gerekmektedir. diye yapmayan kişilerde başarı oranları yüksek değildir. Beslenme programına uyan kişilerin büyük yağ kayıpları ve toparlanmalar görülür. 

Benzer İçerikler:  Lazer İle Göz Altı Morlukları Tedavisi

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz