Kök Hücre Tedavisi İle Yaşlanma Engelleniyor

0
1136
nano yağ enjeksiyonu

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisi ve nano yağ enjekte işlemleri sayesinde yaşlanma engellenmektedir. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Şenel bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kök hücre tedavisi ile beraber birçok kişinin korkulu rüyası olan yaşlanma sorunu çözüldü. Tıpta kullanılan birçok alanda iyileştirici özelliği sayesinde kök hücre, estetik uygulama alanında da tercih edilmeye başlanmıştır. Uzman Dr. Osman Şenel yapılan bu işlemde donör hastanın kendisidir diye bahsetti.

Klasik yağ aktarmalarında enjekte edilen yağ dokusu kendini besleyemediği için kalıcılık süresi hem daha kısa oluyor hem de kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Ayrı bir yağ dokusu alınarak özel işlemlerin ardından kök hücre elde edildiğinde saf yağ dokusu ve kök hücre ayrıştırılarak yüz ve vücut bölgesine enjekte edilmektedir. Vücudun birçok bölgesine bu yöntem ile enjeksiyon işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir

Bu uygulamada amaç, belirli bir bölgede dolgu yapmak ve hacim kazandırmak değildir. Özel yağ alma kanülleri ile yağ dokusu alınarak parçalanma sonucu ortaya çıkan hücre sıvısının özel bir yöntem iğle süzülerek elde edilen hücre cildin gençleşmesini sağlıyor.

Kök hücreden zengin nano yağ enjeksiyonu, ince kırışıklıkların tedavilerinde, yüz, boyun, dekolte, el üzerinde ve göz altı morluklarında başarılı olduğu söylenmektedir.

Nano Yağ Enjeksiyonu ile İnce Kırışıklıkları Ortadan Kaldırmak Mümkün

Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerin etkisi ile kırışıklıklar belirmeye başlar. Nano yağ enjeksiyonu, vücudun tüm bölgelerinde olduğu gibi, ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkili ve uzun süre kalıcılık sağlayan yöntem olarak nitelendirilmektedir. Nano yağ enjeksiyonu özellikle ince kırışıklıkların görünümünü azaltmaktadır. Sadece tek seans şeklinde yapılan uygulama sonucu yüzdeki kırışıklıkların görünümünde %70 e kadar bölümü ortadan kaldırmak mümkündür.

Benzer İçerikler:  İdeal Burun Nasıl Görünmeli?

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz