Kök Hücre Tedavisi

0
1325
kök hücre teknolojisi

Kök Hücre Tedavisi

Birçok sorun için kullanılan tedavilerin başında gelen kök hücre teknolojisi, sağlanan gelişmeler ile birlikte 21. yüzyılın tedavisi olarak gösteriliyor. Kök hücre tedavisinin yüz gençleştirme adına bilgilere yazı da ulaşabilirsiniz. 

Estetik ve plastik cerrahi uygulamalarında yenilenme ve gençleştirme adına kullanılan kök hücreler, doktor ve hastalar için birçok avantaj sağlayan bir yöntemdir. Kök hücre tekniğinin en önemli özelliği, hastanın kendi hücreleri ile uygulanmasıdır. 

Kök hücre tedavisinin uygulandığı alan da kan dolaşımının artması ile cilt gençleşir ve daha parlak olur. Enjeksiyonun yapıldığı bölgelerde yeni hücre oluşumunu artırması ile doku gençleşmesi artar. Ağrısız bir yöntem olan kök hücre teknolojisi, diğer cerrahi uygulamalar da olduğu gibi şişme ve morarma görülmez. Bunun yanı sıra uygulanan alanda herhangi bir iz bırakmaz. İyileşme süresi kısa bir zaman alması ile beraber tedavi sonuç vermesi de kısa bir zaman içinde olmaktadır. 

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lokal veya genel anestezi uygulaması ile beraber enjektör yardımıyla, genel olarak hastaların kurtulmak istediği bölgeler olan, karın, bel ve kalça bölgesinden bir miktar yağ alınır. Uygulanan işlemler ile beraber yağ hücrelerinden kök hücreleri ayrıştırılır ve tamamen kök hücreleri içeren bir sıvı elde edilir. Elde edilen kök hücreler ihtiyaç duyulması halinde kullanılacak alana enjekte edilir.

Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme

Yüz dokuları, yaşın ilerlemesi ile birlikte zayıflayarak yaşlanmaya başlar ve hücre sayıları azalır. Bu dokuların zayıflaması ve azalması ile yüz bölgesinde sarkmalar meydana gelir. Kök hücre tedavisi sayesinde eksilen dokular yeniden tamamlanarak gençleşme sağlanır.

Bu tedavinin yağ hücresi tedavisinden farkları bulunmaktadır. Enjekte edilen yağ oksijensizliğe dayanamayarak büyük bir kısmı erir. Kök hücreleri ise daha dayanıklıdır. Yerleştirilmesi ile beraber hızlı bir şekilde yerleşip çoğalır. Kök hücrelerin, yağ hücrelerine göre tutunma ve yaşama potansiyeli daha yüksektir. Göz çevresi, yanaklar, alın, çene kenarları, dudaklar ve boynun cildi yenilenir ve dolgunlaşır.

Benzer İçerikler:  Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflama

Kök Hücre Tedavisi İyileşme Süreci

Uygulamanın ardından kişiler hızlı bir şekilde iyileşir ve uygulamanın etkisi hemen görülmeye başlar. Hastaya ve uygulanan alana göre 3 ila 7 gün içinde hasta normal hayatına döner. Bu dönemde en önemli kural sigara içilmemesidir. 

Kök Hücre Tedavisinin Kullanıldığı Alanlar

Kök hücre tedavisi yüz gençleştirme ile beraber doku onarımı, meme büyütme, el gençleştirme, boyun gençleştirme, penis kalınlaştırma, kalça dikleştirme ve dolgunlaştırma uygulamalarında da olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. 

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz