Kol Germe Ameliyatı Nedir?

0
1106
kol estetiği

Zayıflamak ameliyatı ile beraber artan kol estetiği hakkında merak edilen çeşitli konular bulunmaktadır. Bu konular ile ilgili alanında uzman doktorların açıklamaları yazıda bulunmaktadır. 

Sağlıklı zarif kollar kadınların güzelliğinde önemli bir etken olarak görülmektedir. Moda zarif kolların saklanmasını istemiyor. Bununla beraber kadınların kollarının güzelliğine dikkat etmelerinin bir sebebi olarak modanın etkisi büyüktür. Bu durum ile kol estetiğine yönelim her geçen gün artmaktadır. 

Amerikan plastik cerrahi derneği tarafından yapılan araştırma sonucunda son 10 yıl içinde kol estetiği ameliyatı %40 oranda artış gösterdi. Bunun en öneli nedeni yüksek miktarda kilo kaybının vücutta deri sarkıklıklarına neden olmasıdır. Bel ve göğüs bölgesi ile birlikte kol bölgesi de en sık görüldüğü noktalardandır. Kolda sarkık derinin estetik ameliyattan başka çözümü olmadığı için artışa neden olmaktadır. Bunun yanı sıra yaş ilerlemesi ile birlikte kilo kaybı olmasa bile bu tür sarkmalar sıklık ile görülmektedir. 

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı genel olarak kolun iç kısmına yapılan kesi sonucu sarkık cildin gerilmesi ile gerçekleşir. Ameliyat süresi sarkıklığın derecesine göre değişim göstermesi ile birlikte, yaklaşık olarak 1 ila 2 saat arasında sürmektedir. Olası durumlarda kesiğe gerek kalmadan sadece Liposuction yöntemi uygulanarak çözüm bulunabilmektedir. 

Kol Germe Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat içinde kesi izinin kalacağı yeri iyi planlanması ile kişinin normal hareketlerinde görünmeyecek şekilde bulunması, en önemli noktalardan biri olarak gösterilmektedir. Hastanın operasyon öncesi bilgilendirilmesi gerekmektedir. 

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Hastanın operasyon sonrası kısa süre içinde günlük hayatına geri dönmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra spor ve ağır fiziksel aktivitelerden yaklaşık 6 hafta kadar uzak durulması gerekmektedir. 

Benzer İçerikler:  Pasif Jimnastik

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz