Lazerle Güneş Lekesi Tedavisi

0
1160
lazerle leke tedavisi

Güneş Lekelerine Lazer Tedavisi

Yaz mevsiminden sonra özellikle kadınların güneş yanıklarına sonuç almak adına lazer tedavisi ilgi çekiyor. Cildin yaşlanması adına en önemli etken güneş, artık lazer teknikleri ile ciltte renk değişikliklerinin giderilmesini sağlıyor. 

Cildi Güneşten Korumak 

Cildi korumak için yapılması gereken cilt ile güneş arasına engel koymaktır. Bu engellemelerden biri olarak güneş koruyucu ile zararlı ışınları filtrelemek gerekir. Koruyucu krem güneş temasından 20 dakika önce uygulanmalı ve yaklaşık olarak 2 saatte bir yenilenmelidir. 

Bir diğer engelleme yöntemi olarak giysi ve şapka kullanımı ile fiziki olarak güneş ışınlarının cilde ulaşması engellenilmelidir. 

Güneş Lekelerini Yok Etmek Adına Lazer Tedavisi

Güneşin olumsuz etkileri, ciltte istenmeyen güneş lekelerine yol açmaktadır. Bu konuda tedavi olarak yeni geliştirilen yöntemler kullanılmaktadır. Güneş lekelerinin tedavisi, farklı lazerler ile ciltte oluşan renk değişikliklerini kalıcı olarak gidermektedir. Uygulamanın ardından cilt bütünlüğünde bozulma, yara ve kanama gibi durumlar ile karşılaşılmaz. Hasta yaşantısına devam etmektedir. Ağrısız bir uygulama olarak yer alır. Genel olarak 1 ya da 2 seans sonunda istenilen etki sağlanabilir.

Lazer tedavisinden 2 hafta sonra lekelerin tamamen yok olduğu görülmektedir. Güneş lekesi tedavisi tek seferlik bir uygulamadır. Uygulamanın ardından yaklaşık bir hafta güneş temasından kaçınılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra uygulama alanlarına güneş kremi sürülmelidir. Hastanın benzeri bir durum ile tekrar karşılaşması ile tedavi tekrarlanabilir. 

Benzer İçerikler:  Bella Hadid Etkisi Yapan Ballerina Lifting Operasyonu

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz