Liposuction Nedir?

0
1122
liposuction uygulaması

Liposuction uygulaması ile birlikte beden farklılıklarını azaltmak ve öncesinde diyet yapılması hakkında merak edilen konular yazıda yer almaktadır.

Diyetisyen kontrolünde yapılan diyetler çoğu zaman kalıcı çözümler getirse de hayal edilen vücuda kavuşmak kolay değildir. Bölgesel yağlar ve beden farklılıkları moral bozukluklarına sebep olabilir. Yapılan diyetlere küçük ve etkili operasyonlar ile birleştirerek mükemmel bir vücuda sahip olunabilir. 

Son zamanlarda artan zayıflık takıntısı ile birlikte büyük ilgi gören Liposuction doğru uygulanması ile kalıcı çözümler sunabilir. Alanında uzman doktorlar yaza hazırlık olarak yapılabilecek operasyonlar arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri olarak Liposuction uygulamasını önerdi.

Liposuction Öncesi Diyet Gerekir mi?

Hastaların fazla kilolarını kurtulmaları için egzersiz ve diyet programlarına uymaları gerekmektedir. Porsiyonların azalması ile yağlı, karbonhidratlı ve şekerli gıdalardan uzak durulması gerekir. Bu uygulamada amaç uygulama öncesinde hastanın yağ hücrelerini yoğunluk gösterdiği bölgeleri belirleyerek operasyonu o bölgelerde yoğunlaştırmaktır. 

Liposuction Ne Kadar Etkilidir?

Yapılan diyet ile beraber kilo verilmesi ile birlikte incelmeyen bazı bölgelere en etkili yöntem olarak Liposuction önerilmektedir. Uygulamanın en çok kullanıldığı bölgeler diz içleri, üst kol, gıdı bölgesi ve yüz bölgesidir. Erkeklerde ise en çok bel çevresinde bu uygulama kullanılır. 

Liposuction Uygulaması Nedir?

Liposuction uygulaması ile bölgedeki yağ hücre sayısının azaltılmasının ardından bu bölgede üreme oluşmaz. Bu neden ile uygulanan tedavi kalıcıdır. 

Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel anestezi ile yapılan operasyon ile beraber hasta aynı gün taburcu edilir. Yaklaşık 3 hafta korse giyilmesi ve güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. 

Ciltte Gevşeklik ve Sarkmalara Liposuction Yeterli midir?

Hastanın ciltte oluşan gevşeklik ve sarkmalar var ise germe ameliyatları gerekmektedir. Bu ameliyatların arasında en çok uygulanan karın, bacak ve kol bölgesine olmaktadır. Özellikle doğum yapan ve çok kilo veren kadınlarda ileri derecede sarkma ve çatlaklar meydana gelmektedir. Bu sorunların giderilmesi için germe ameliyatı yapılır. Ameliyatların tecrübeli kişiler tarafından yapılması ile ağrısız olarak gerçekleşmektedir. 2 ila 3 saat süren ameliyatın ardından kişinin 1 hafta evde dinlenmesi ve 1 ay ağır kaldırmaması gerekir.

Benzer İçerikler:  Kök Hücre Tedavisi

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz