Pasif Jimnastik

0
1153
pasif jimnastik nedir

Pasif Jimnastik Nedir?

İnsan vücudunda birçok kas bulunması ile beraber, bu kasların bir kısmı aktif olarak çalışmakta olup bir kısmı çalışmayan kaslar olarak bulunmaktadır. Pasif jimnastik uygulaması bu alanda hizmet sağlaması ile beraber vücutta çalışmayan kasların hareket etmesini sağlamaktadır. Vücudun problemli bölgesine uygulanan düşük voltajlı elektrikler sayesinde kasların hareket etmesi sağlanır. Bu uygulama ile beraber, uygulanan bölgenin fiziksel bir güç harcamış gibi enerji harcamasını sağlamaktadır. Vücudun birden fazla problem görülmesi ile beraber bu bölgelere bağlanması sonucu aynı anda birçok bölgeye uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Ayarlanabilir cihaz sayesinde kişiye en uygun seviyelerde uygulama gerçekleştirilebilmektedir. 

Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?

Uygulama basit olması ile günlük hayatı etkileyecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yapılan uygulamanın sona ermesi ile kişilerin normal hayatlarına dönmeleri mümkün olmaktadır. Yapılan uygulama da radyo dalgaları kullanılması ile hamile ve kalp pili olan kişilerin dışında birçok kişinin bu uygulamadan yararlanmaları mümkün olmaktadır. Bu konu da kişilerin hastalıklarını doktorlarına danışmaları ve onaylarını almaları gerekmektedir.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Sürer?

Pasif jimnastik uygulaması yaklaşık olarak 15 seans uygulanması sonucu etkileri gözle görülür bir seviyeye ulaşmaktadır. Basit bir uygulama olması ile beraber haftada 3 ila 5 kez uygulanabilmektedir. Kişinin cihaza bağlanması ile birlikte uygulama süresi yaklaşık olarak yarım saat bir zaman dilimi içinde gerçekleşmektedir. Uygulamanın etki göstermesinde kişinin beslenme düzeni, fiziksel aktiviteleri ve hastalık durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Uygulama ile vücuda egzersiz etkisi vermesi, enerji harcamasını sağlaması ile kalori yakımı da oluşmaktadır. 

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif jimnastik sayesinde vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarmakta olup, yağların vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Uygulama tek başına etkisi düşük olması ile beraber yanı sıra diyet planlaması da yapılması gerekmektedir. Bu sayede kilonun düşürülmesi daha etkili olarak sağlanabilmektedir. Uygulamanın yanı sıra diyetisyen kontrolü altında hazırlanan beslenme programı sayesinde ideal kiloya kavuşmak mümkün olmaktadır. Diyet sürecinde olan kişilerin bu uygulamadan yararlanması ile zayıflama süreçleri hızlanmaktadır. Zayıflamak adına diyet yapan kişilerin, spor yapmaya zaman ayıramaması ile fiziksel durumları ile spor yapamayan kişiler için iyi bir seçenek olarak gösterilmektedir. 

Benzer İçerikler:  Karın Germe Ameliyatı İle Düz Bir Karına Sahip Olun

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz