Selülit İçin Tedavi Yöntemleri

0
1226
selülit tedavi yöntemleri

Selülit İçin Tedavi Yöntemleri

Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birçok kişinin kafasında yer alan selülitlere uygulanan tedavi yöntemleri yazı da yer almaktadır. 

Birçok kadının sorunu olan selülitin birçok nedenden dolayı ortaya çıktığı biliniyor. Fakat tedavi yöntemleri hakkında bilinmeyen detaylar bulunmaktadır. Bitkisel çözümler mi, kozmetik bakımlar mı yoksa estetik müdahaleler mi daha başarılı olur. 

Mezoterapi

Dolaşımı düzenleyen ve yağları parçalayan ilaçların, vitaminler ile karıştırılması ile cilt altına enjekte edilerek yerleştirilmesidir. Selülit tedavilerinde en başarılı yöntemlerin başında gelen mezoterapi, her aşamada bulunan selülite uygulanabilir. 20 ila 30 dakikalık seanslar üzerinden tam sonuç yaklaşık olarak 10 ila 15 seans sonunda alınır. 

LPG Tedavisi

LPG, 15 seanslık bir selülit tedavi yöntemidir. Haftada 3 seans ile başlayan tedavi daha sonra haftada 2 seansa iniyor. Tedavi toplam da iki buçuk ayda tamamlanmış oluyor. Selülitin alttan yüzeye çıkması sağlanıyor ve selülit tedavisi uygulanıyor. 

Akustik Dalga Terapisi

Bu terapi yöntemi ile verilen şok dalgaları yağ dokusunda çözülmelere neden oluyor. Haftada 2 seans olarak uygulanan bu yöntem toplam 3 ila 4 hafta sürüyor. Bu yöntem aynı zaman da bölgesel incelme de sağlamaktadır. 

Reaction Radyofrekans

Reaction cildi sıkılaştırmak adına kolajen ve elastin üretimini harekete geçirmektedir. Lipoliz denilen reaksiyon ile dermal yapı güçlendirilip selülitleri yok eder. Kol, karın ve basen bölgesini sıkılaştırarak şekillendirir. 

Benzer İçerikler:  Ameliyatsız Burun Estetik Operasyonu Metotları

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz