Silikon Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
1136
silikon taktırmak

Silikon Taktırırken

Göğüs büyütme operasyonları her geçen gün artması ile birlikte birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Alanında uzman doktorlar silikon taktırırken mükemmel bir sonuç elde etmek adına dikkat edilmesi gereken konuları anlattı.

Göğüste oluşan sarkma ve deformasyondan şikayetçi olan ve göğüs ölçülerinden memnun olmayan birçok kadın göğüs estetiği yaptırmaktadır. Bu operasyon ile silikon taktıran ve göğüslerini dikleştiren kadınların öz güvenleri de tekrar yerine gelmektedir. 

Estetik operasyonun hızla ilerlemesi ile birçok sorun ortadan kalkmaktadır. Önemli olan bu alanda kullanılan protezlerin kaliteli olarak kullanılmasıdır. Doğru bir şekilde takılan protez kişiye her hangi bir zarar vermeden ömür boyu kullanılmaktadır. 

Seri Numarası Olamayan Protezi Kullanmayın

İlgili bölümde uzman birçok doktor önerilerinde, hastanın doktorunda mutlaka takılan protezin markası seri numarası ve boyutunun yazılı olduğu implant ID kartı talep etmesi gerektiğini belirtmektedir. Güzel bir görüntü için takılan silikon ölçüsünün hastanın vücut ölçüleri ile orantılı olması gerekir. İleride oluşabilecek kapsül kontraksiyonunu en aza indirmek adına pürüzlü yüzeye sahip silikonlar tercih edilmelidir. Damla şeklinde yada yuvarlak olarak kullanılacağı, yerleştirilecek bölgeye ve büyüklüğüne göre karar verilir. Hastanın vücut yapısına göre uygun olan silikon, operasyonu uygulayacak doktorun detaylı muayenesi sonucu karar verilir.

Doğru bir uygulama ile göğüs protezi yaklaşık 45 dakika içinde takılmaktadır. Hangi protez kullanılırsa kullanılsın kesinlikle kanser riski bulunmamaktadır.

Benzer İçerikler:  Karbon Peeling Nedir?

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz