Yağ Transferi

0
1147
yağ enjeksiyonu

Yağ Transferi İle İstenilen Vücuda Kavuşun 

Yağ transferi olarak bilinen yağ dolgusu yada yağ enjeksiyonu operasyonları sayesinde, popo, baldır ve meme büyütmek, bacaklarda oluşan şekil bozukluklarını gidermek mümkündür. Birçok kadının şikayetçi olduğu yağlar, güzelleşmek adına kullanılan sihirli bir çözüm olarak bulunmaktadır. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağlar, vücudun diğer bölgelerine enjekte edilerek daha orantılı bir görünüm sağlamaktadır. 

Yağ Transferi Nedir?

Kişinin vücudundan alınan yağların başka bir bölüme enjekte edilmesi işlemine yağ transferi adı verilmektedir. Birçok kadında bölgesel yağ fazlalıkları olduğu gibi, bazı kısımlarında ise bölgesel yağ eksikliklerine bağlı kontör bozuklukları görülür. Bazı kişilerde ise bu iki durum bir arada görülebilmektedir. Bu sorunların giderilmesi adına vücudun yağ oranı fazla olan bölümlerinden alınan yağ diğer bölümlere enjekte edilerek giderilmektedir. Bu yönteme yağ şekillendirme anlamına gelen luposculpturing ya da luposhaping gibi isimler verilmektedir. 

Yağ Transferi İşlemi Nasıl Uygulanır?

Yağ fazlalığı olan bölgelerden alınan yağlar yine aynı yöntem ile yağ eksikliği olan bölgelere enjekte edilmektedir. Genel olarak kullanılan bölgeler, poponun üst kısmı, basen ve bel bölgesi ile uyluk kısmı ve baldırlarda tercih edilmektedir. Verilen miktar alınan yağ dokusuna bağlı olarak yaklaşık 1 litreye yakındır. Uygulama sonucu verilen yağın yaklaşık olarak yarısı vücut tarafından ilk ay içinde emilse de kalan miktar hastayı memnun bırakmaktadır. İşlemin uygulanmasına bağlı olarak lokal yada genel anestezi uygulanabilir. 

Yağ Transferi İşlemi İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yağ transferi işlemi ile beraber bölgesel incelme sağlanmasının yanı sıra istenilen bölge istenilen şekle kavuşur. Yapılan uygulamada amaç yağları almak değil, transfere yetecek oranda yağ almaktır. Yağ çekilen bölgeler zaman içinde kendiliğinden düzelmektedir. Operasyonda yara izi kalmaz. Her hastaya kendi yağları enjekte edilmesi ile herhangi bir hastalık riski bulunmamaktadır. 

Benzer İçerikler:  Vitiligo Sprey Tedavisi

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz