Yüz İskeleti Estetiği Nedir?

0
1100
estetik yüz iskeleti

Yaşlanmanın temel nedeni yüz iskeletine bağlıdır. Yüz iskeletine uygulanan estetik operasyonlarda ki önemi ve yüz iskeleti estetiği ile nasıl genç görünüm sağlanacağı konusunda Op. Dr. Semih Gök açıklamalarda bulundu. 

Hepimiz daha genç ve sağlıklı bir görünüm peşindeyiz. Genç bir görünüme sahip olmak adına zaman, para ve emek harcamaktan çekinmiyoruz. Genç bir yüz ifadesine kavuşmak, yüzümüzün iskeleti ile alakalıdır. Yaşlanmış yüz görünümüne neden olan sebep aslında yüz kemiklerinde oluşan erime olmaktadır. ergenlik döneminin bitmesi ile gelişmesi duran yüz iskeletinin yıllar içinde değişimler oluşmaktadır. 

Yüz İskeletinin Yaşlanması Nasıl Oluşur

Yüz iskeletinin yaşlanması ile birlikte kemiklerin erimesi ve küçülmesi sonucu deri bol gelmeye başlamaktadır. Deride sarkma, kırışıklık ve renk değişiklikleri eklenmesi ile yıpranma daha belirgin hale gelmektedir. 

Sağlıklı Yüz Kemikleri Yapısal mıdır

Sağlıklı yüz kemikleri genetik olduğu kadar beslenme alışkanlığı da belirleyici faktör olarak bulunmaktadır. Kemik erimesini yavaşlatmak adına D vitamini ve kalsiyum önemlidir. Bunun yanı sıra menopoz dönemi, diş çekimleri gibi etkenler de bulunmaktadır. 

Yüz İskeleti Nasıl Gençleştirilir

Yüz iskeleti gençleştirme operasyonları yapısal destek dokusu enjeksiyonu yapılarak veya implant yerleştirilerek yapılabilmektedir. İskelette erime oluşması ile beraber öncelikle yüz iskeleti gençleştirilmelidir. 

İmplant Yüze Nasıl Yerleştirilir

Kişilere özel olarak şekillendirilebilen implantlar ağzın içinden yerleştirilmektedir. Kemiğe titanyum mini – mikro vidalar yardımı ile sabitlenmektedir. 

Yüz İskeleti, Gençleştirme Operasyonlarından önce Güçlendirilmeli mi

Kemik erimesi ile beraber yüz iskeletinde değişim çökme ve büzüşme şeklinde oluyor. Bu sebeple yüz iskeletini güçlendirmek gerekmektedir. 

Yüz Gençleştirme İçin Yüz Germe İşlemi Yeterli mi 

Sarkan deriyi gerginleştirerek yapılan yüz gençleştirme sonucunda doğallık kaybolabilmektedir. Lifting işlemleri güçlü iskelet üzerinde daha doğal ve uzun süreli sonuçlar vermektedir. Vücudun bölgelerinden alınan yağ hücreleri alınarak, yine kişinin kanından alınan doku ile birleştirilerek kök hücreden zengin yağ dokusu elde edilmektedir. Hacmini kaybetmiş olan bölgelere enjekte edilmesi ile kaybedilen hacimlerin yeniden kazanılması sağlanmaktadır. Genç, tazelenmiş deri, kas, kemik dokuları ortaya çıkması ile cilt kalitesinde güzellik oluşmaktadır. 

Benzer İçerikler:  Karın Germe Ameliyatı İle Zayıflama Tedavisini Karıştırmayın

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz