Cilt Tipiniz ve Ten Renginize Göre Doğru Allık

0
1281
cilt tipinize uygun allik

Siz de Cilt Tipiniz ve Ten Renginize Göre Doğru Allık Seçebilirsiniz.

Her bayan için bakımlı ve sağlıklı görünmek çok önemlidir. Cildinize doğru bakım uygulamalarını yapıyorsanız geriye kalan kısmında da makyajınızı doğru tercihlerle tamamlamanız gerekecektir. Doğru ve etkili makyaj yapabilmenin sırları arasında da cilt tipinize ve ten renginize en uygun olan allık seçimini yapmak yer almaktadır. Peki siz cilt tipiniz ve ten renginize göre size en uygun olan doğru allığı seçebiliyor musunuz? Yoksa başkalarında görerek hoşunuza giden allık renklerine göre mi şekil almaya çalışıyorsunuz? Dilerseniz gelin yazımızda sizi en doğal şekilde gösterecek olan ve size en uygun olan allığınızı birlikte öğrenip tercih edelim.

 

Cilt tipiniz yağlı bir yapıya sahipse; gün içerisinde sizi yağlanma etkilerinden uzak tutabilecek en doğru allık tercihiniz de toz allıklar olacaktır. Toz allıklar, cildinizin gün içerisinde parlamalarının azalmasını sağlayacaktır. Böylece makyajınızın da kalıcılığının artırılmasına yardımcı olacaktır. Cilt tipiniz yağlı olmasına karşın krem formunda olan allıklardan kullanıyorsanız da; cildinizin daha çok parlamasına sebep olacaksınız. Çünkü krem formda olan allıklar daha çok nemlendirici özellikler taşımaktadır. Bu sebeple de yağlı cilt yapısına sahipseniz makyajınız için toz allıklar tek ve doğru tercihiniz olacaktır.

 

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz; yağlı cilt yapılarına sahip olanların tam aksine en doğru allık tercihiniz krem yapıda olan allıklar olacaktır. Krem formda olan allıklar yapısı itibariyle kuru ciltler için daha kalıcı ve daha doğal görünümde makyaj etkileri yaratacaktır. Kuru cilt yapısına sahip olanlar, krem formda olan allıklar için de içerisinde yağ barındırmayan krem allıkları tercih etmelisiniz.

 

Karma ve normal cilt yapısına sahipseniz de; dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Yani dilerseniz krem formda olan allıkları dilerseniz de toz formda olan allıkları tercih edebilirsiniz. Allık seçiminin çok önemli olduğunu belirtiyoruz. Çünkü allıklar, yüz hatlarınızın daha belirgin ve doğru bir şekilde görünmesini sağlayabilmekte hele ki cildinize en uygun allığı tercih etmeniz durumunda en doğal görünüme sahip olabilirsiniz.

Doğru allık seçimi yaparken cilt tipinize göre doğru tercihinizi belirlemeden öncesinde ten renginize göre de en uygun olan allığı belirlemelisiniz. Ten renginize göre en doğru allığı seçmemeniz durumunda yüzünüzde kötü ve abartılı görüntülere maruz kalabilirsiniz. Üstelik bu görünümü de farkında olmadan kendi ellerinizle yapıyor olabilirsiniz. Ten renginize göre de en doğru allığı seçmeniz durumunda cildinizin canlı, ışıltılı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler:  Makyaj Severlerin Yeni Gözdesi Olmaya Aday Şeffaf Silikon Makyaj Süngeri

Şayet beyaz tenli bir yapıya sahipseniz; allık seçimlerinizi mutlaka mat pembe, açık şeftali ya da turuncu renklere yakın olan sıcak renk tonlarında yapmalısınız. Koyu renkte olan allıklardan kesinlikle uzak durmalısınız. Koyu renklerdeki allıklar, cildinizi ve makyajınızı tamamen kötü ve yapay gösterecektir. Bu sebeple beyaz tenliyseniz en doğru allık seçiminiz açık renk tonlarında ve mat formda olan ürünler olacaktır.

 

Buğday tenli bir yapıya sahipseniz; sizin için en uygun olan allık seçimi şeftali ve pembe renklerin daha koyu tonlarında olacaktır. Buğday teninizde bu daha koyu tonda olan allıklar doğal duracağı gibi makyajınız için de göze batmayacak ve komik bir görüntüye sebep olmayacaktır.

 

Son olarak esmer bir ten yapısına sahipseniz; doğru ve doğal bir allık uygulayabilmeniz için ilk tercihiniz turuncu veya toprak tonlarda olan allıklar olacaktır. Makyajınızın tamamlayıcısı olacak olan allıklarınızı cilt tipiniz ve ten renginize göre doğru bir şekilde belirlediyseniz; buyrun, en doğal makyajı uygulamaya da hazırsınız demektir.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz