Dove İle Sıradan Güzellik Kavramı Ortadan Kalkıyor

0
1127
dove sabun

Dove: Bant projesi ile iç sesin dinlenmesi öneriliyor. Firmanın 66 ülkede yayınlamış olduğu Gerçek Güzellik Çizimleri isimli video da özgün güzelliğe dikkat çekiyor.

Moda çekimleri, reklamlar ve diyetler gibi çeşitli unsurlar görüntümüz ile ilgili takıntılı bir hal oluşturmaktadır. Tasarımcıların kalıplarını daraltması ile beraber kozmetik ürünlerin makyajsız çirkin bir görünüm oluştuğu hissi vermektedir.

Dove kadının güzel olduğunu ve güzelliğin içten geldiği konusunu savunmaktadır. Konunun altını çizmek adına özel bir video hazırlayan Dove, 66 ülkede bu videoyu yayınlaması ile dikkat çekmektedir.

Gerçek Güzellik Çizimleri adlı video, kadınların kendilerini nasıl gördükleri ve başkalarının nasıl gördüğü arasında ki farkı gösteriyor. Video da kadınların kendilerine haksızlık ettiği anlatılıyor.

Dove Bant Projesi Hakkında

Dove tarafından hazırlanan proje için Dr. Keraney Cooke, projenin katılımcılarından özel olarak üretilen ve kullanıcılarının daha güçlü hissetmelerini sağlayan güzellik bandını, 2 hafta boyunca kullanmalarını ve bu süreç boyunca her gün video çekerek günlüğe kayıt etmelerini istedi. Yapılan araştırmalar ile güzellik bandının kadınların özgüvenlerinin artmasında ve özel hayatlarında değiştirme konusunda değişimlerde önemli bir rol oynadığı görülmüştür. Sonuç olarak hazırlanan güzellik bandının, aslında herhangi bir aktif madde bulunmadığı, sıradan bir bant olması ile kadınların yalnızca güzel olduklarına inanmalarını sağladığı, kendilerini güzel hissetmeleri için yeterli olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır.

Benzer İçerikler:  Üşengeç misiniz? O Halde Pratik Güzellik Konusundaki Tüyolarımız Tam da Size Göre!

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz