Makyaj Severlerin Yeni Gözdesi Olmaya Aday Şeffaf Silikon Makyaj Süngeri

0
1188
silikonlu makyaj süngeri

Silikon Makyaj Süngeri

Bayanlar olarak dış görünümümüze ne kadar önem verirsek kendimizi de o kadar zinde ve mutlu hissediyoruz. Hayatın telaşı koşturmacası içerisinde de kendimizi şımartmak istememiz en doğal hakkımız. Son yıllarda yaşanan makyaj çılgınlığı da beraberinde yeni arayışları getirmektedir. Eskiden fondoten uygulamamız için klasik süngerleri tercih etmekteydik. Şimdilerde ise çıkan yumurta süngerler, kaşık fırça çeşitleri sayesinde kullanım açısından oldukça tercih edilir hale gelmiştir.

Makyaj severlerin yeni bir makyaj uygulama seçeneği olan ve her açıdan oldukça kullanışlı olan şeffaf silikon makyaj süngerleri de son dönemde en gözde makyaj ürünü olma yolunda ilerlemektedir. Sizler için şeffaf silikon makyaj süngeri konusunda diğer ürünlere nazaran farklarını ve kolaylıklarını araştırdık. İşte yeni gözdeniz şeffaf silikon makyaj süngeri ve özellikleri:

şeffaf sünger

Her zaman için yapacak olduğumuz makyajımızı uygulayabilmek için yardımcı araçlara ihtiyaç duymaktayız.

Tercih ettiğimiz bu yardımcı araçlar sayesinde makyajımız bizleri olduğundan daha kötü gösterebildiği gibi profesyonel bir uygulamaya da dönüştürebilmektedir. Bu noktada şeffaf silikon makyaj süngerinin makyajınızı profesyonel bir uygulamaya dönüştürebildiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Klasik Sünger ve Silikon Sünger Arasındaki Farklar

Geçmişten bu yana kullanılmakta olan sünger formdaki makyaj süngerleri her zaman için kullandığınız ürünlerinizi yapısı itibariyle içerisine çekmekte ve emmektedir. Bu duruma yapabileceğiniz hiçbir önlem bulunmamaktadır. Haliyle pahalı fiyatlara almış olduğunuz fondötenlerinizin de bu şekilde ziyan olması sinirinizi bozabilmektedir.

Makyaj yardımcı araçlarının yeni gözdesi olan şeffaf silikondan yapılmış makyaj süngerini kullanmanız durumunda bu gibi sorunlarla asla karşılaşmazsınız. Çünkü yapısı itibariyle şeffaf silikondan oluşan bu şirin mi şirin makyaj süngeri, sürdüğünüz ürünü içerisine çekmeden tamamen teninize uygulanmasına da yardımcı olmaktadır.

Klasik sünger formunda olan yumurta süngerlerin uygulanması bir o kadar güç olduğu gibi temizlenmesi de oldukça zordur. Süngerleri ekstradan özel temizleyicileri, beyaz sabunları ya da bebek şampuanları ile temizlemeye çalışıyoruz. Bunun yanında bakteri yuvası haline dönüşmemeleri için de ayrı bir özen göstermek zorunda kalıyoruz. Kuruması için de beklenen zaman kaybı da cabası!

Silikon Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj yaparken son dönem şeffaf silikon formundaki makyaj süngerleri için bu gibi durumlar yaşamanız imkansızdır. Çünkü yıkanması oldukça basit ve zahmetsizdir. Makyaj uygulamanızı şeffaf silikon süngerle yaptıktan sonrasında şeffaf silikon süngeri beyaz sabunla hemen yıkamanız ve kurulamanız yeterlidir.

Makyaj yapmak çok eğlenceli derler, hani bunun eğlencesi nerede diyorsanız işte size hem zamandan hem ürünlerinizden tasarruf sağlayabilecek olan makyajınıza yardımcı araçlar içerisinde en iyisi olan şeffaf silikon makyaj süngeri!

İlk bakışta göğüs silikonuna veya silikon sütyenlere destek amaçlı jel pedlere benzeyen bir yapıya sahiptir. Ama yanılıyorsunuz! Oldukça basit bir forma sahip olan şeffaf silikon makyaj süngeri, yumuşak yapısıyla muhteşem şekilde ürününüzü yüzünüzde dağıtabilmenizi sağlayabilmektedir.

Şeffaf silikon makyaj süngerleri, farklı görüntülere sahip olan klasik süngerler ya da yumurta süngerler gibi içerisine uyguladığınız fondöten ürününüzü emmediği için de az ürün ile daha çok kapatıcılık sağlayabiliyor. Bu da hem cebinizi hem de makyajınızı daha da şenlendirmeye yetiyor da artıyor bile.

Şeffaf silikon sünger, içerisine ürün emmediği gibi yapısında hiçbir zaman bakteri de barındırmıyor, leke de tutmuyor. Sizce de bu özellikleriyle makyajınızda vazgeçilmez bir ürün olmaya aday değil mi?

Klasik ürünlere alışmış olanlar için değişik gelebilecek olan bu eşsiz şeffaf silikon sünger ile makyajlarınız artık eziyet olmaktan çıkıyor, keyifli ve eğlenceli zamanlara dönüşüyor. Fiyatları itibariyle de her bütçeye uygun az maliyetli ve pratik yapısı sayesinde kesinlikle denenmesi gereken bir ürün diyebiliriz. Denediğinizde vazgeçilmeziniz olacağını da söyleyebiliriz.

 

Benzer İçerikler:  Cilt Tipiniz ve Ten Renginize Göre Doğru Allık

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz