Hayat Kurtaran Mucizevi Bilgiler

0
1170
tavsiyeler

Evinizde kullandığınız küçük ev aletlerinizden en sık kullandığınız kettle aletinizin içerisinde sudan dolayı oluşan kireçlenmeleri gidermek ne kadar zordur biliyoruz. Elinizle içerisini temizleyebilmek de çok güç olduğu için pratik bir yöntem kullanmak gerek. Artık pratik yöntem elinizde! Kettleınızın içerisine su ekleyin. 4-5 dilim de limon ekleyerek normal modda su ısıtıcınızı çalıştırınız. İçerisindeki su kaynadıktan sonrasında suyu ve limonları çıkartarak su ısıtıcınızı temizleyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda kettleınızın içerisinin temizlendiğini ve pırıl pırıl parlayarak aradaki farkı rahatça göreceksiniz.

 

Kızartma yemekleri herkesin sevdiği yemeklerdendir. Kızartma yaptığınız aşırı yağlı olan tavalarınızı da temizlemek hayli güçtür. İşte tamamen pratik yöntem sayesinde limon dilimi üzerine tuz dökerek tavanızı ovarak temizleyebilirsiniz. Daha sonra bulaşık deterjanı ile hafifçe bulaşık süngeriyle temizlediğinizde yağdan ve zor kirlerden eser kalmadığını göreceksiniz.

lavabo temizlemek

Lavabo tıkanıklıklarını da pahalı ürünlere ihtiyaç duymadan kolayca temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle lavaboya toz soda dökün. Üzerine limonu ikiye bölerek suyunu sıkıp sıcak su da dökerek giderin açılmasını sağlayabilirsiniz.

 

O enfes lezzetlerde yemeklerinizi yaptığınız fırınınızın içi iyice yağlanmış ve inatçı lekelerle uğraşıyor olabilirsiniz. Üzülmeyin! Artık saatlerce uğraşmanıza ve temizlik malzemelerine çok paralar dökmenize de gerek yok. Karbonat ve suyu bulaşık süngeri ile fırının içerisine her yerine yoğunca sürün. Üzerine de bir fıs fıslı şişe yardımıyla sirke sıkın. Daha sonra bulaşık süngeriyle fırının içerisini temizleyin. Sonuca siz de çok şaşıracak ve inanamayacaksınız.

 

Elbise dolap kapaklarınız çok çarpıyor ve ses yapıyorsa bu durum da sinirinizi bozuyorsa kapağın kapandığı kısımlara sadece 2 yerine ufak ufak silikon sıkıp kurumasını bekleyiniz. Daha sonra kapak kapandığında çarpma olmayacaktır. Böylece rahatça dolaplarınızı açabilir ve kapatırken de çarpmasından kurtulabilirsiniz.

pet şişe

Kullanmadığınız ama renkli ve hoşunuza giden küçük pet şişelerinizi çöpe atmayarak değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken şişeyi ikiye kesmektir. Daha sonra pet şişenin ağız kısmı elinizi kesmesin diye çalışan ütüye birkaç saniye boyunca uç kısımlarını çevirerek değdirerek köreltebilirsiniz. Böylece ev yapımı kalemliğiniz olmuş olacaktır.

 

Benzer İçerikler:  Hanımlar, Artık Ev İşlerinizde Doğal ve Pratik Yöntemlerle Hijyen Sağlayabilirsiniz!

Duvarda bulunan askılığınızın bir vidası gevşemiş ve düşmek üzere olabilir. Bu durumda vidanın bulunduğu deliğe kibritten 1 tane alıp içerisine yerleştirerek dışta kalan kısmını da kırın. Daha sonra vidayı askılığa göre tekrardan yerine matkap yardımıyla monte ediniz. Eskisinden daha sağlam bir askılığınız olacağından emin olabilirsiniz.

tablo asmak

En sevdiğiniz tablonuz! Duvara asmak istiyorsunuz. Fakat duvardaki vidanın da ucuna tablonuzun askısını yerleştirmek bir hayli güç. Bu durumda mutfakta bulunan 1 adet çatalınızdan yardım alabilirsiniz. Çatalın uç kısmını vidaya denk gelecek şekilde sabitleyin. Tablonuzu çatalın tutulacak kısmından aşağıya doğru yavaşça yerleştirin. Daha sonra çatalı çıkarabilirsiniz. Tablonuzun imkansız dediğiniz vidaya yerleştirildiğini göreceksiniz. Sizin yapmanız gereken de o çok sevdiğiniz tablonuza bakarak keyfini çıkarmak kalacaktır.

 

Mikrodalganızda yer alan kirleri temizlemek de oldukça güçtür. 1 kase içerisine limon suyu ve kabuklarını koyun. Su da ekleyerek mikrodalgada 5 dakika çalıştırın. Daha sonra bulaşık süngeriyle silmeniz mikrodalganızın kolayca temizlenmesini sağlayacaktır.

 

Acil seyahate çıkmanız gerekiyor! Ama yanınıza duş malzemelerinizi ya da sıvı malzemelerinizi de almanız gerekiyor. Kabıyla birlikte almak çok yer kaplayacaktır ama çözümü de vardır. Eğer mutfağınızda pipetleriniz varsa bu dertten kurtulabilirsiniz. Pipetin bir tarafını tel toka ile kıstırın. Daha sonra uç kısmından çakmakla hızlıca yakın. Daha sonra içerisine sıvı sabun, şampuan vs. hangi sıvıyı koymak isterseniz ekleyin. İçerisinde bulunan sıvının dökülmemesi için de aynı işlemi diğer uç kısmına da yapın. Ne kadar miktar ve uzunlukta olmasını istiyorsanız size göre ayarlayabilirsiniz. Üzerine de içerisine koyduğunuz ürünün adını yazıp tek kullanımlık pratik sıvı araçlarınızı çantaya atabilirsiniz. İşte bu kadar!

yapışan sakız

Hava sıcak, bu sıcakta talihsizlik ya pantolonunuza sakız yapıştı ve nasıl çıkartacağınızı da bilmiyorsunuz. Hemen sakızın yapışan kısmının üzerine buz koyarak erimesini bekleyin. Daha sonra sakızın kolayca çıktığını göreceksiniz.

 

Benzer İçerikler:  Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Davete gideceksiniz, hazırlanıyorsunuz! Hazırlanırken tırnağınız da kırıldı. Eyvah şimdi ne yapacağım kırık tırnakla mı gideceğim diye düşünüp üzülmeyin. Hemen mutfaktan poşet çayınız varsa 1 tanesini alınız. Poşet çaydan ufak parça kesiniz kırılan tırnağınızı koparmadan üzerine poşet çay parçasını yerleştiriniz. Tırnağınızın şekline göre de dışarıda kalan kısımlarını makasla düzeltin. Üzerine şeffaf ojeden sürün. Son olarak da normal ojenizi sürerek tırnak güzelliğinizi hiç kırılmamış gibi tamamlayarak davete gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz