Tatilde Cilt Bakımı

0
881
seyahat cilt bakımı

Tatilde yanımıza hangi yüz bakım ürünlerini alalım?

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlarımız için hazırladığımız bavulun bir kısmını yüz bakım ürünlerimiz için ayırıyoruz, fakat sonradan bir sürü gereksiz malzeme aldığımızı fark ediyoruz, ayrıca tüm bunlar taşımak açısından fazladan kilo demek aynı zamanda.

O yüzden şimdi bizim için en gerekli malzemeler için ufak bir liste yapıyoruz:

Öncelik olarak cildimizi düşünmeliyiz. Güzel bir cilt güzelliğin garantisidir ve her durumda ona özen göstermemiz gerekir. Tatil için evinizde bulundurduğunuz büyük flakonların yerine seyahat kaplarını yanımıza alıyoruz. Ve gereken malzemeleri ( krem, tonik, yüz yıkama jeli, serum) ufak kaplara aktarın.

Makyaj malzemelerinden en önemlisi yüz astarı. Yüz astarı makyajınızın kalıcılığı sağlar, ayrıca cildiniz için bakım ve koruma etkisi yaratır ve tabiki ciltteki pürüzleri kapatır. Eğer cildinizde pürüzler yoksa( sivilce, kızarıklık, leke) yüz astarı yerine makyaj sabitleyici spreyide kullanabilirsiniz.

Fondöten yerine BB yada CC kremi tercih edebilirsiniz. BB yada CC krem kullandığınızda fırça yada sünger kullanmanıza gerek kalmaz, en büyük avantajıda budur.

Yüzünüzün aydınlık görünmesi için kapatıcı kullanabilirsiniz. İyi marka ürün ve kalıcılık önemli, böyle olunca sürekli makyaj düzeltmenizede gerek kalmaz.

Pudra yerine yağ emici kağıtlarından alabilirsiniz. Cildinizi kurutmazlar ve fazla yer kaplamazlar.

Sevdiğiniz parfüm şişesi yerine onun mini versiyonu olursa, havalananında rahat bir şekilde çantanızda taşıyabilirsiniz.

Yanınıza far paleti, ruj, allık alacağınız zaman kullanma açısından birer adet gündüz ve akşam makyajını düşünerek malzemeleri ona göre yanınıza almanızı öneriyoruz.

Rimel konusunda riske girmeyin ve denenmiş ve iyi bir markanın rimelini tercih edin, suya dayanıklı olması sizin tercihiniz.

Bu kadar malzeme bir hafta için size yeterli olacaktır. Tatilinizin keyfini çıkartmayı unutmayın.

Benzer İçerikler:  Kakao Yağının Faydaları

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz