Ameliyatsız Yüz Asma İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
1231
ip asma yöntemi

Ameliyatsız Yüz Asma İşlemi

İyileşme süresi uzun süren ameliyatlardan kaçınan kişilerin, doğal olması ile beraber enerjik ve genç bir görünüm sağlayan iple asma tekniği kullanmaları mümkündür.

Kalın kıyafetlerin çıkarılması ile beraber ince kıyafetlerin giyilmesi ile ortaya çıkan vücutta kırışıklar için çözüm yolları aranmaktadır. Hızlı ve etkili olmasının yanı sıra ekonomik ve konforlu olması sebebi ile merak edilen bir yöntem olarak iple asma tekniği hakkında merak edilen konular yazımızda bulunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ve Asma Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemi çok daha doğal bir görünüm sağlayan, düz ya da kılçıklı ipler yardımı ile yapılan bir germe tekniğidir. Ameliyatsız yüz asma tekniği ise kılçıklı ve daha kalın ip yardımı ile sarkan bölgelerin askıya alınmasıdır.

İple asma yöntemi daha güvenli ve çabuk sonuçlar göstermesi ile birlikte sarkan yanak ve çene görüntüsü için etkili bir yöntemdir. İple germe yöntemi ile çok kısa süre içinde iyileşme süreci olması sebebi ile öğle arası lifti ya da hafta sonu lifti olarak adlandırılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Asma Tekniği Kimler İçin Uygun?

Bu teknik çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilerin oluşmadığı kişiler için uygun görülmektedir. 35 ila 60 yaş aralığında kadın ve erkeklere uygulanan yöntem ile genç ve dinamik görünüm sağlanabilmektedir.

Uni Cog Yüz Asma Tekniği Kimlere Uygun?

Bu uygulama çok ince, hassas ve gevşek dokulu derilere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yaşı daha büyük ya da daha fazla elastikliğini kaybetmiş, derin kırışıklıkları olan kişilerde iyi sonuçlar alınmaktadır.

Uygulama Nasıl Gerçekleştirilir?

İple yüz asma tekniği lokal anestezik uygulanarak gerçekleştirilir ve işlem sonrası yatış olmamaktadır. Ciltte ince iğneler yardımı ile ipler hafif zigzag hareketleri ile yerleştirilmektedir. Bu sayede dokuya daha sıkı tutulması sağlanmaktadır.

İple Yüz Asma Tekniğinin Yararları?

Yüz germe operasyonlarına göre ameliyatsız yüz asma işleminin çeşitli yararları bulunmaktadır. Hızlı iyileşme süreci ve fiyatlarının ekonomik olması başlıca olarak sayılabilmektedir.

Yüz Asma Tekniği Güvenli mi?

Tekniğin güvenilir olması için uzman ve alanında tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Lokal anestezi uygulanan yöntem ile genel anestezi uygulamasında rastlanan riskleri taşımamaktadır.

Günlük Hayata Dönme Süreci

Birçok hasta uygulamanın ardından günlük hayatlarına devam edebilmektedir. Bunun yanı sıra uyulması gereken prosedür bulunmaktadır.

Yan Etkileri Var mı?

Tekniklerde risk ile karşılaşılması sıfıra yakın olarak gösterilmektedir. Yan etkileri kısa süreli sonuçlarda olabilir.

Benzer İçerikler:  Ameliyatsız Yüz Germe Ulthera

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz