Aqua Peeling

0
1835
aqua-peel-uygulamasi

Aqua Peel Uygulaması

Özellikle çalışan kadın ve erkekler şehrin kalabalığı, pisliği ve kirinden doğrudan etkilenmektedirler. Bu durum hem genel sağlığa zarar vermekle birlikte hem de cilt görünümüne olumsuz etki etmektedir. Tabii ki insanlar bu etkileri en aza indirmek ve ciltlerinin eskisi gibi görünmesini sağlamak için Aqua peeling yöntemine başvurmaktadırlar. Son zamanlarda cilt bakım merkezlerinin açılması ve akabinde insanların da bu merkezlere rağbet etmesi yeni tekniklerin ortaya çıkmasına yol açmıştır.

İşte Aqua peeling de bunlardan biridir. Son derece zararsız ve güvenilir olan bu yöntem ile üçaşamada ciltteki bütün kirler temizlenmekte, cildin parlaması ve ipeksi bir görünüm elde etmesi sağlanmaktadır. Böylelikle şehrin toz ve dumanından korunmak olası hale gelmektedir. Uzman klinikler ve güzellik merkezleri tarafından uygulanmakta olan Aqua peeling ile ciltteki kirler en alt katmana kadar temizlenirken yağlı görünüm ortadan kaldırılmakta ve ciltteki ufak tüylerin yok edilmesi sağlanmaktadır.

Birkaç seans halinde uygulanan ve özellikle her yaştan kişiye yapılabilen Aqua peeling cilt
görünümünü en iyi hale getirirken yorgun cildin yenilenmesine de katkı sağlamaktadır. Daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklerin de bu yönteme karşı rağbet gösterdikleri ifade edilmektedir.

Aqua Peeling Nedir?

Aqua peeling uygulaması, üç aşamalı bir cilt bakım metodu olarak tanımlanabilmektedir. Yani cildindeki ölü derinin atılmasını, yağ ve kirin ortadan kaldırılmasını, akne ve sivilce oluşumuna engel olunmasını isteyenlerin yapmaları gereken tek şey Aqua peeling uygulatmak ve istenilen sonucu almaktır.

Uygulamanın ilk aşamasında cilde özel bir solüsyon ile masaj yapılmaktadır. Bu masaj ile hem kan akışı sağlanmakta hem de hücrelerin yenilenmesi amaçlanmaktadır. Aynı zamanda cildin rahatlaması ve yumuşak bir hale gelmesi de yine masajın beklenen sonuçları arasındadır. İkinci aşamada ciltteki ölü hücrelerin atılması ve mikropların yok edilmesi adına asetilsalisilik asit uygulaması yapılmaktadır.

Benzer İçerikler:  Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Böylelikle mikroplar tamamen giderilmekte ve sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Tabii ki Aqua peel makinesi ile yapılan işlemde kir ve yağ da ciltten çekilmektedir. Üçüncü aşamada ise gerek cildin nem dengesinin oluşması gerekse de sağlıklı bir görünüm elde etmesi için belirli kremler sürülmektedir. Üç aşama ile Aqua peeling işlemi sonlanmakta ve birkaç seansta kesin etki göstermektedir. Yine de uzman kişilerle görüşmek ve uygulama hakkında bilgi almak en doğrusu olacaktır.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz