Burun Estetiğinde Burun Yapısı

0
1143
burun estetiğinde burun önemi

Burun Estetiğinde Burun Yapısının Önemi

Kişinin burun yapısı, burun estetiği konusunda nasıl yapılması gerektiği hakkında yol gösterici bir detaydır. Alanında uzman kişilerin burun estetiği yaptırmak isteyen kişilere dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgi vermektedir. 

Burun operasyonu yaptıran kişilerin burun yapısına uygun olan özel uygulamaları tercih etmeleri gerekir. Aksi bir durum da burunda bazı sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra yüz orantıları dikkate alınmaması ile şekil bozuklukları görülebilir. 

Kişinin Burun Yapısına Uygun Operasyon 

Başka bir kişide güzel görülen bir burun, bir başkasında aynı güzellikte görünmeyebilir. Özgüven ile direk olarak ilişkili olan burun, kişiye uygun olmayan estetik uygulamalar sonucu, kişinin sağlık ve estetik konusunda sıkıntı yaşamasına sebep olabilir. 

Burun estetiğinde burnun yüzde bulunan diğer organlar ile orantılı olarak yapılması gerekmektedir. Bu durum ile beraber uygulamayı gerçekleştirecek alanında doktorun doğru analizleri gerçekleştirmesi ve operasyonun gerçekleştirileceği kişinin mümkün isteklerde bulunması gerekmektedir. Güzel diye tabir edilen bir burun, herkes de aynı görüntüyü sağlamayabilir. Bu nedenle estetik isteklerin yerine getirilmesi doğru değildir. 

Kişiye Uygun Burun Estetikleri

Burun estetiği yapılırken kişiye uygun seçenekler değerlendirilerek sağlık konusunda ödün verilmemelidir. Bu anlamda burnun nefes alma ve koku alma konularında işlevine dikkat edilmelidir. Önemsenmesi gereken bir diğer konu ise yüzün genel hatları ile uyumlu olması gelmektedir. Yüzün orantısına uygun olmayan burun, estetik açıdan istenilen sonucu vermemektedir. 

Benzer İçerikler:  İdeal Burun Nasıl Görünmeli?

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz