En Çok Tercih Edilen Meme Estetiği Uygulamaları

0
1114
meme estetiği ameliyatları

Meme Estetiği 

Kadınların vücutlarının fiziksel değişimler göstermesine sebep olan gebelik ve emzirme gibi konular ile birlikte aşırı kilo alma ve verme gibi durumlar memede sarkmalara yol açabilmektedir. Konu ile ilgili olarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doçent Doktor Karaca Başaran en çok tercih edilen meme estetiği uygulamaları üzerine dikkat edilmesi gereken bilgiler paylaştı.

Doçent Doktor Karaca Başaran yapmış olduğu açıklamalar da estetik cerrahinin günümüzde çok daha fazla kadın ve erkek tarafından tercih edilmeye başlandığından bahsetti. Bunun sebebi olarak modern yaşam içinde güzel, zinde, sağlıklı ve estetik görünüm ile beraber kişilerin sosyal medya üzerinde çok daha ön planda bulunma isteği ve kişilerin kendilerini iyi hissetmek adına estetik yöntemlere başvurmakta oluğunu söyledi. Bu estetik uygulamaları arasında en sık kullanılanlarından biri olarak meme estetiğinin yer aldığından bahseden Doçent Doktor Karaca Başaran meme estetik yöntemleri ve en çok tercih edilen meme estetik yolları konusunda bilgiler paylaştı.

Meme üzerine yapılan cerrahi uygulamaların meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonları olarak iki bölümden oluştuğunu söyleyen Doç. Dr. Karaca Başaran aynı bölgeye uygulanan iki operasyonun farklı spesifik amaçları ve sonuçları olduğunu belirtti. Memede sarkmanın başlıca nedenleri arasında yaş, genetik yapı, gebelik, emzirme ve kilo değişimleri gösterilmektedir.

Meme dikleştirme ve büyütme operasyonlarının yapılmasına sebep olan durumlar olarak, küçük ve sarkmaya başlamış memeler, kilo kaybı ve kilo alma gibi fiziksel değişimlere bağlı olarak göğüslerde hacim kaybı ve gerilme, uzamış ve pendülöz memeler, asimetrik memeler, şekil ve konturunu kaybetmiş memeler ve sarkık ve hacim kaybetmiş memeler gösterilmektedir. Bununla beraber doğru yöntem üzerinden operasyonların gerçekleştirilmesi adına memenin durumu önem taşımaktadır. Memenin küçük olması ile birlikte göğüste yer alan kasların altına ya da üstüne yerleştirilen silikonlar ile yeterli boyutlara gelmesi sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra yeterli meme dokusuna sahip kişilerin sadece dikleştirme operasyonu ile güzel bir görünüme sahip olmaları mümkün olmaktadır. Doğum, emzirme dönemi gibi vücut ölçülerinin değişimleri sırasında sarkan memenin hacim kaybı oluşması ile meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonları yapılması daha uygun bulunmaktadır.

Benzer İçerikler:  Silikon Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz