Estetik Dolgu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
1081
estetik dolgu uygulaması

Estetik dolgu maddeleri kozmetik amacı ile vücudun ve yüzün çeşitli alanlarında kullanılır. Dolgunun yan etkileri ve yan etki riskini azaltan uygulamaları hakkında bilgiler yazıda yer almaktadır.

Son zamanlarda minimal invaziv kozmetik girişimleri kullanımı hızlı artıyor. Bu uygulamaların istenmeyen yan etkileri görülebiliyor. Bu sorunu önlemek için uygulamalar uygun malzemeler kullanılarak dikkat ile uygulanmalı ve hastalar işlem sonrası yakından takip edilmelidir. 

Son Zamanda Dolgu Uygulamaları Neden Arttı 

10 ila 15 dakika gibi kısa süren uygulama sonucu hastanın hemen sosyal hayatına dönebilir olması en önemli sebeplerden biridir. Ayrıca düşük maliyet ve minimum risk ile çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Dolgu Uygulamasının Riskleri Nedir

Markası belli olmayan veya hyalüronik asit dışında dolguların kullanılması risk taşımaktadır. Kullanılan malzemede granülom gibi yabancı madde bulunması reaksiyon riski oluşturur.

Dolgu Uygulamasının Kazancı Nedir

Anestezi gerektirmeyen uygulama anında sonuç alınması ile birlikte 10 ila 15 dakika gibi kısa bir süre içinde sonuçlanmaktadır. 

Dolgu Maddeleri Ve Olası Yan Etkileri Nelerdir

Hyalüronik asit herhangi bir risk oluşturmadan ve hastaya zarar vermeden uygulanan tek dolgu yöntemidir. Bu tedavinin herhangi bir yan etki yoktur. 

Dolgu Uygulamalarında Ve Diğer Estetik Uygulamalarda Son Moda Nedir

Teosyal ile dolgu ve yüz hacminin düzeltilmesi ilk sırada yer almaktadır. Ardından gözaltı ışık dolgusu ve iplik ile yüz germe operasyonları gelmektedir. 

Dolgu Yaptıranlar Kullanılan Ürüne Ne Kadar Dikkat Ediyor 

Yapay maddeler içeren dolgular kesinlik ile kullanılmamalıdır. Dolgu operasyonu için yalnızca hyalüronik asit kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra çok az hasta kullanılan ürünlere dikkat etmektedir. 

Dolgu Uygulamasına Kaç Yaşında Başlamak Uygun Olur

Uygulama 18 yaşından küçüklere ve çocuklara yapılmamaktadır. Bununla birlikte 20li yaşlarda bir hastanın sorumluluğu uygulamayı gerçekleştiren doktora aittir. İdeal yaş olarak 30 yaş uygun görülür. 

Yaş İlerlemeden Uygulama Yapılması Daha mı Uygundur

Benzer İçerikler:  Yüz Bölgesinde Yaza Hazırlık

Uygulama 30 yaş civarında başlayabilir. Ciltte oluşan elastikiyet kaybı ve yüz hacminin normal hale döndürülmesi gibi sorunlardan tek çözüm dolgu uygulamasıdır. Kaliteli firmalar tarafından üretilen dolgular kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz