Göz Estetiği Nedir?

0
1087
göz estetik ameliyatları

Göz Estetiği Nedir?

Düşen göz kapakları ve kaz ayakları bölgeleri küçük operasyonlar ile ortadan kaldırılmaktadır. Yüz estetiğinin en önemli parçalarından biri de gözlerdir. Çünkü ilerlemiş yaşları hemen ele verebilmektedir. Uygulanan estetik tedavi sayesinde genç bir görünüme yeniden kavuşmak mümkün olmaktadır. 

Yaşın ilerlemesi ile birlikte göz çevresinde bulunan kas ve deri dokusu yerçekimi ile aşağı doğru sarmaktadır. Bu durum göz çevresinde yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önünde bulunan tutan sağlam yapısının gevşemesine neden olmaktadır. Göz ve göz çevresine yapılan küçük estetik operasyonlar ile bu problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Gözlere Uygulanan Estetik Operasyonlar 

Göz Çevresi Botoksu: Burun kökü, kazayağı bölgesi, alın çizgileri kırışıklıkları, kaş kaldırma ve şekillendirme uygulamalarıdır. 

Göz Kapağı Estetiği: Gözaltı torbaları ve üst göz kapağında oluşan sorunlar tedavi edilir. 

Kapak Düşüklüğü Ameliyatları: Kapak düşüklükleri doğuştan ya da ilerleyen yaşlar ile oluşabilir. Görme engeli oluşturması ile bu uygulama yapılması gerekmektedir. 

Göz kapağı Şekil Bozukluklarının Tedavisi: Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı tümörleri gibi hastalıkların tedavilerinde kullanılır.

Gözaltı torbaları ve üst göz kapağında ki hatta kaşta sarkmalar gibi sorunlar göz kapağı ve kaş estetiği ile rahatlıkla çözülmektedir. Bu konuda önemli olan estetik ile kalmayıp hastanın fonksiyonel görünüm hastaya kazandırmaktır. 

Göz estetiğinin yeni yöntemler ile çok daha kolay ve acısız yapılabilmektedir. Yapılan estetik ile beraber kalıcı hasar bırakmaması için, alanında uzman doktorlar tarafından uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Göz kapağını açan ve kapayan kas, yağ dokuları, gözyaşı bezleri, cilt ve destek dokularından oluşur. Göz estetiği operasyonlarında, genel göz sağlığının korunmasına dikkat edilmelidir. 

Benzer İçerikler:  Genç Ve Güzel Görünmenin 10 Yolu

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz