Güzellik Dünyasının Son Modası Hollywood Yanağı

0
1109
bichectomy

Hollywood Yanağı

Sürekli olarak yenilenen ve farklılık gösteren güzellik ve estetik konusu, son zamanlarda yeni bir trend olan Hollywood yanağı ile yer almaktadır. Yanak inceltme estetiği olarak bulunan bichectomy hakkında detaylar yazıda bulunmaktadır.

Dünya genelinde hızla gelişen cerrahi yöntemler, ihtiyaçların sonucu şekillenen uygulamalar ile hayata geçirilmektedir. Sürekli olarak bir yenilik sunan güzellik ve estetik alanında son moda olarak Hollywood yanağı dikkat çekiyor.

Yanak bölgesinde elmacık kemiklerinin kulak önü belgesine kadar uzanan, cilt altında bulunan yağ dokusu, gençliğin ve güzelliğin temel taşı olarak kabul edilmektedir. Bununla beraber vücudun yaşlanmasının ilk belirtileri de bu bölgeden belirgin olmaktadır. Diyet ve egzersiz yapılmasına karşılık bu bölgede olumlu sonuçlar alınması da görülmemektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak adına Bichat yap yastıkçığı ağız içinden cerrahi bir yöntemle iz bırakmadan alınabilmektedir. Yapılan bu işlem ile birlikte kişiye üçgen yüz tanımı ve zarif bir ifade katmaktadır.

Tıpta ismi bichectomy olarak geçen yanak inceltme estetiğinde, operasyon lokal anestezi ya da sedasyon anestezi üzerinden uygulanmaktadır. Yaklaşık olarak yarım saatlik bir operasyon ile beraber hastaneden yaklaşık 3 saatin ardından çıkış yapılabilmektedir. Yapılan operasyon ile beraber iki yanağın iç kısımlarında 1er cm kesiler yaklaşık bir hafta içinde geçmektedir.  Operasyon tam sonucu yaklaşık 2 ay içerisinde kedini göstermekte olup, sıklıkla tercih edilmekte ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Benzer İçerikler:  Lazerle Güneş Lekesi Tedavisi

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz