Karbon Peeling Nedir?

0
1233
karbon peeling uygulaması

Kısa vadede pürüzleri ortadan kaldırarak pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayan, cilt lekelerini ortadan kaldıran ve deride oluşan gözenekleri sıkılaştıran karbon peeling hakkında öğrenilmesi gereken tüm bilgileri buz yazımızda bulabilirsiniz.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling Q – switched Nd – YAG lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Peeling kelimesi akıllara soyma işlemini getirmiş olsa da bu uygulamada soyma işlemi uygulanmamaktadır. 

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır

İlk olarak deri karbon krem ile kaplanmaktadır. Uygulanan bu krem enerjinin deride en yüksek düzeyde oluşmasını sağlar. Lazer atışları verildiği zaman krem sayesinde ısının aniden yükselerek yüzeydeki deri tabakasını karbon ile birlikte kalkmasını sağlamaktadır.

Hedeflenen sonuçlar nelerdir

Tedavinin hemen sonrasında cildin pürüzsüzlüğü ve parlaklığı göze çarpmaktadır. Uzun vadede ise lekelerin açılmaya devam etmesi, ciltte sıkılaşmanın artması ve toparlanma gibi etkiler görülmektedir. 

 Karbon Peeling İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her mevsimde ve koyu ciltlerde uygulanabilen bir yöntem olarak karbon peeling işlem sonucunda herhangi bir yanık ve kızarıklık oluşturmaz. Yaz mevsiminde uygulanması ile aynı gün güneşlenmemek gerekmektedir.

Karbon Peeling İçin Kaç Seans Gereklidir?

İlk seanstan itibaren göze çarpan bir değişim görülmesi ile birlikte, bir ila iki hafta aralıklar ile seans uygulanması sonucu vücut yağ dengesini ve akne tedavisinde başarılı olur.

Karbon Peeling Yan Etkileri Var mıdır?

İlk uygulama için hafif pembeleşme dışında herhangi yan etkisi görülmemiştir. 

Diğer Tedaviler İle Etkileşimi Var mı?

Karbon peeling uygulaması diğer tüm cilt tedavilerinin ardından sorunsuz olarak uygulanabilmektedir. Özellikle Akne tedavisi sonrası memnun edici sonuçlar ortaya çıkmaktadır. 

Benzer İçerikler:  Ünlülerin Estetik Hakkında Düşünceleri

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz