Karın Germe Ameliyatı İle Zayıflama Tedavisini Karıştırmayın

0
1081
karın germe ameliyatı farkı

Karın Germe Ameliyatı Zayıflama Tedavisi Değildir.

Sıkı bir karına sahip olmak ve hamilelik öncesi karın sıkılığına dönmek isteyenler için önerilen bir yöntem olan karın germe ameliyatı hakkında merak edilen konular ele alınmıştır. Karın germe ameliyatı karın bölgesinde derinin gevşemesi ya da deri fazlalığı durumlarında uygulanan bir operasyon olarak bulunmaktadır. Karın germe ve zayıflama yöntemleri ile karıştırılmamalıdır. Konu ile ilgili olarak Plastik, Rekonstürtif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir bir takım bilgiler paylaştı.

Karın germe ameliyatı, sıkı bir karın yapısı elde etmek ve karın bölgesinde hamilelik öncesi sıkılığına kavuşmak için yapılan bir yöntemdir. Genel olarak aynı seansta liposuction da yapılarak kasları daha belirgin olabilir. Karın germe ameliyatları genel olarak, hamilelik, kilo değişimleri ve yaşlanma nedeni ile karın bölgesinde deride, cilt altında bulunan yağ dokusunda fazlalıklar ve karın kaslarında gevşeme oluşan kişilerde uygulanır.

Karın Germe Ameliyatını Kimler Olabilir?

Karın germe ameliyatı karın derisi sarkmış, karın duvarında bulunan kasları zayıflamış kişilere uygulanmaktadır. Bu konuda kadınlarda genel olarak hamilelik ve hızlı kilo değişimleri ile ortaya çıkmaktadır. Karın kısmında güzel, düz ve sıkı görünümü sağlayan ana etkenler şunlardır;

  • Elastik ve çatlaksız deri
  • Yağ dokusu dağılımının homojen olması
  • Karnın sıkı ve düz görünmesini sağlayan en önemli etken rektus kasıdır. Özellikle hamilelik döneminin son aylarında bu kas yapısının bozulması ile sarkık görünüm almaktadır. Bu dönemden sonra ne kadar zayıflansa da kilolu görünüm ortadan kalkmaz

Karın Germe Ameliyat Türleri Nelerdir?

  1. Mini Abdominoplasti: Karın kısmında çatlak bulunmaması ve yalnızca göbek kısmının altında deri fazlalığı bulunması halinde bu operasyon uygulanır. Yalnızca fazla deri alınması ile operasyon tamamlanır ve kas dokusuna müdahale yapılmaz.
  2. Tam Abdominoplasti: Karın bölgesi ileri derecede sarkmış, çatlaklı bir cilde sahip ve kas dokusu zayıf olan kişilere uygulanır. Karın bölgesinde bulunan yağ dokusu korunarak karın ön duvarında serbestleştirilir. Rektus kas diyastazı onarılır ve cilt gerginleştirilerek sarkık deri çıkarılır.

Karın Germe Ameliyatı Süreçleri

Genel anestezi uygulanarak, alt karın bölgesinden kesi yapılarak fazla bulunan yağ dokusu ve deri alınır. Bununla beraber karın duvarı kasları dikilerek kaslardaki gevşeklik giderilir. Dikişler içeriden atılması ile birlikte almaya gerek yoktur. Kesi ile beraber oluşan yara izleri alt karında olması ile dışarıdan görülmemektedir. Ameliyat yaklaşık olarak 3 saat sürmekte ve yaklaşık olarak 2 gün hastanede yatış yapılmaktadır.

Benzer İçerikler:  İp Askı ile Ameliyatsız Şaşırtan Gençleşme

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz