Kurutma Lazer Epilasyon

0
1973
kurutma lazer epilasyonu

Kurutma Lazer Epilasyon İle Tüylerden Sonsuza Dek Kurtulun

Özellikle istenmeyen tüyler insanların bir hayli canın sıkmaktadır. Tabii ki bunun için farklı yöntem ve metotlar geliştirilse de en etkilisi lazer epilasyon olarak bilinmektedir. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle lazer epilasyonun etkileri de artmakta ve başarı oranı yükselmektedir. İşte son dönemlerde kullanılan tekniklerin başında kurutma lazer epilasyon gelmektedir. Bu yöntemde derinin üzerine bir jel uygulanmakta ve sonrasında özel cihaz sayesinde kıl köklerinin yakılması sağlanmaktadır. Sadece kış aylarında değil, dört mevsimde de güvenle uygulanabilen bu yöntemin kısa sürede etkili sonuç verdiği de belirtilmektedir. Kadın erkek demeden herkes tarafından tercih edilen kurutma lazer epilasyon cilde zarar vermediği için sağlık açısından da problem teşkil etmemektedir. 

Geleneksel lazer epilasyonunda, enerji cilde gönderilir ve bu işlem belirli aralıklarla gerçekleşse bile, genellikle kontrolsüzdür. Dolayısıyla bu işlem cilde zarar verebilmektedir. Kurutma lazer epilasyon yönteminde ise süper tüy giderme teknolojisi, enerjiyi parçalara bölerek ve cilt yüzeyini soğutarak işlemin kontrolünü sağlar. Bu enerji kıl köklerini kurutur. Ayrıca vücut koruyucu etki sağlayan jel ile kaplıdır. Jel sayesinde, ısı doğrudan serbest bırakılabilir. Bu şekilde, kıl kökü, sıcaklık sürekli arttıkça izole bir ortamdadır. Kuru lazer epilasyon kısa sürede kılları etkili bir şekilde azalır ve tamamen yok olmasına yardımcı olur. 

Kişiye özel başlık takılarak uygulanması gereken kurutma lazer epilasyon başta güzellik merkezleri olmak üzere birçok yerde yapılabilmektedir. Tabii ki cihazın çalışma prensibinden anlayan ve bu konuda sertifika almış kişiler tarafından yapılması da başarı oranını yükseltmektedir. Kısa sürede büyük etki gösteren ve bilhassa istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olan kurutma lazer epilasyon vücudun bütün bölgelerine uygulanabilmektedir. Kısacası hassas noktalarda bile kullanılabilen bu tekniğin başarılı ve güvenli olduğu bilinmektedir. Yaz aylarına girmeden önce istenmeyen tüylerinden arınmak ve pürüzsüz bir cilt ile gezmek isteyenlerin tercih ettikleri kurutma lazer epilasyon, yaklaşık her seansı 30 dakika sürebilen bir uygulamadır. Tabii ki bu süre uygulamanın yapılacağı alana göre de değişiklik arz edebilmektedir. 

Benzer İçerikler:  Göz Estetiği Nedir?

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz