Lazer İle Göz Altı Morlukları Tedavisi

0
1183
ulthera göz altı morlukları

Gözaltı morlukları ve halkalarından dolayı şikayetçi olan kişilerin, lazer tedavisi ile göz çevresinde bulunan sorunlarından kurtulabiliyor. Medikal Estetik Dr. Emre Çiçek lazer tedavisi hakkında bilgiler paylaştı.

Oluşan gözaltı morlukları ve torbaları kişinin uykusuz, yorgun, yaşlı ve depresif görünmesine neden olmaktadır. Gözaltında ve çevresinde hücreleri yenileyen kozmetik ürünlerin kullanılması ile morlukların görünümü hafifletmektedir. Gözaltı morluklarının tedavisi için artık lazer tedavisi ile de müdahale edilmektedir.

Gözaltı Morluklarına Neden Olan Etkenler

Göz çevresinde bulunan damarların cilde yakın olması, yağ torbalanmasına, dolaşımın engellenmesine ve kan toplanmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra göz çevresinde pigmentasyon artmasına neden olmaktadır. Bu durum göz kapaklarında ve kaşa kadar olan üst kapaklarda renk farklılığı oluşturmaktadır. Yorgunluk, stres ve uykusuzluk gibi nedenler gözaltı morluklarının oluşumunu hızlandırmaktadır.

Göz Altı Morlukları ve Torbalarına Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Gözaltı morlukları ve torbalarından rahatsız olan kişilerin, ışık ve ses dalgası ile çalışan lazer yöntemini ve peeling yöntemlerini tercih ettikleri görülmektedir. Lazer peeling ve kimyasal peeling kombinasyonu ile ağrısız ve acısız bir şekilde bir ila iki seansta giderilebilmektedir. Tear trough denilen gözyaşı kanalı deforme olması ile ışık dolgusu enjeksiyonu uygulanmaktadır. Ulthera denilen ameliyat gerektirmeyen yüz germe operasyonu, gözaltına ses dalgası göndererek cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması ile gerginlik ve sıkılaşma sağlamaktadır.

Benzer İçerikler:  Pasif Jimnastik

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz