Portakal Kabuğu Görünümü Veren Selülitlere Artık Son Diyoruz!

0
1344
portakal kabuğu görünümlü selülit

Portakal Kabuğu Görünümlü Selülitler 

Her kadın, kusursuz bir vücut ile muhteşem görünüme sahip olmak ister. Kusursuz görüntüye sahip olabilmek için de her yolu denediğimiz de bir gerçektir. Yaz aylarında daha çok rahatsız edici görüntü verdiği için rahatça hareket edemediğimiz ve dilediğimiz kıyafetleri de giyemediğimiz doğrudur. İşte bu portakal kabuğu görünümü veren selülitlere artık savaş açma zamanı!

Selülit görünümü oluşmasının başlıca 2 sebebi vardır. Selülit oluşmasının başlıca nedeni hareketsiz kalmaktır. Bunun için gün boyunca mümkün olduğu kadar hareket etmek gerekir. Aynı pozisyonda uzun süre kalmamak da en basit çözümlerin başındadır. Selülit oluşumunun başlıca diğer ana sebebi de; vücudumuzda biriken toksinlerdir. Vücudumuzda biriken toksinleri de doğal toksin atıcı olan su ile atabiliriz. Bunun için de gün boyu yeterince (ortalama 8 bardak) su tüketmemiz gerekmektedir. Aynı zamanda tüketmekte olduğunuz yiyeceklere de dikkat etmek gerekir.

Özellikle yaz aylarında ince kıyafetler giyerek, plajlarda bile pareo ile gezmeden rahatça bikinilerinizle boy göstermek istemez misiniz? Cevabınız evetse, buyrun hep birlikte selülitlere elveda diyelim.

 

1- Yeşil Çay

 

Evet, yanlış duymadınız! Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırıcı özelliği ve yağ emilimini engelleyebilmesi sayesinde vücudumuzda oluşan kötü görüntülere son verebilir, selülitlere de kalkan oluşturabiliriz. Aynı zamanda yeşil çay, içerisinde bulunan teobromin ve kafein maddeleri sayesinde vücudumuzda biriken yağların çözülmesini de sağlayarak selülitlerin azalarak yok olmasına oldukça yardımcı olmaktadır.

 

2- Elma Sirkesi

 

Elma sirkesi, bilindiği üzere mucizevi işleve sahip olan bir üründür. Gündelik hayatımızda aklınıza gelebilecek birçok alanda kullanılmakta olan ve özellikle doğallığından dolayı tercih edilen elma sirkesi, cildimiz, sağlığımız ve ev temizlikleri gibi alanlarda oldukça etkili bir ürün olmaktadır.

Vücudunuza yenilik yapmak ve detoks yapmak istiyorsanız elma sirkesi doğal ve muhteşem bir öneri olacaktır. Elma sirkesi, bağırsaklardaki zararlı olan bakterileri temizlemeye yardımcı olmasının yanı sıra karın ve kalça bölgelerindeki suyun vücudumuzda tutunmasına da engel olabilmektedir. Bu kadar mucizevi etkiye sahip olan elma sirkesi kullanmanın sonucunda da selülitlerden eser kalmayacaktır.

 

Benzer İçerikler:  Lazer İle Göz Altı Morlukları Tedavisi

3-Kuşkonmaz

 

Zambakgillerden olan kuşkonmaz bitkisi; çorbası, salatası ve börülce, semizotu gibi zeytinyağlı yemekleri yapılan sebzeler arasında uzun ömürlü olan Akdeniz bitkisidir. Aynı zamanda kuşkonmaz bitkisinin olağanüstü iltihap giderici özelliği de vardır. Vücutta gaz nedeniyle oluşan şişkinliklere de iyi gelmektedir. Kalorisi de oldukça düşük olduğu için rahatlıkla tüketebilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip olan kuşkonmaz bitkisi sayesinde selülitlere sebep olan toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz.

4- Greyfurt ve Limon

 

Selülit görünümünün aynen portakal kabuğuna benzediğini biliyorsunuz ve her zaman da dile getiriyoruz. Greyfurt, limon ve portakal gibi tüm turunçgiller de, selülit ile olan savaşımızda bize yardımcı olabilecek özelliklere sahiplerdir. Vücudumuzda biriken yağ hücreleri, cildimizin kollajen lifleri olarak adlandırılan ağ tabakasını iterek cildimizin yüzeyine yaklaştırmaktadır. Böylece selülit denilen kötü görüntü ortaya çıkmaktadır. Greyfurt, limon gibi turunçgiller de, bol miktarda içerdikleri C vitamini sayesinde bu kollajen liflerini güçlendirmektedir. Aynı zamanda oluşan yağ yüzünden çukurlaşmaların meydana gelmesini de engelleyebilmektedir.

 

5- Balık

 

Balık, her zaman için şüphesiz et ürünleri içerisinde en hafif ve en sağlıklı olanıdır. Özellikle somon balığı gibi balıkların içerisinde bulunan iyi yağların içerisindeki yağ asitleri sayesinde vücudumuzdaki yağların metabolize olmasını kolaylaştırmaktadır. Balık tüketmeye başlayarak da canımızı sıkan selülitlere artık bir son diyebiliriz.

 

6- Muz

 

Yapısı itibariyle muz meyvesinin faydaları saymakla bitmez. Her şeyden önce içerisinde yüksek oranda B vitamini değeri bulunmaktadır. Aynı zamanda muhteşem bir enerji kaynağıdır. İçerisinde bulunan potasyum sayesinde de kan akışını hızlandırmakta ve bu durum da selülit oluşumuna karşı direnç sağlamaktadır.

 

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz