Selülite Karşı Cellfina Uygulaması

0
1170
cellfina ve selülit

Selülite karşı uygulanan uygulama ile en uzun vadeli ve en acısız Cellfina hakkında bilgiler yazımızda bulunmaktadır.

Selülit probleminin yaş, kilo ve ırk gibi farklılıklar ile alakalı olmadığı bilinmektedir. Selülitin birçok sebebi ve tetikçisi bulunmaktadır. Kadınlarda daha fazla görülmesinin nedeni kadınlık hormonları, genetik ve erkeklerden farklı olan bağ dokusudur.

Yapılan araştırmalarda selülitlerden kurtulmak için tedavinin en az bir yıl sürmesi gerektiği göstermektedir. Yanlış yöntemler uygulanması ile deri altında bulunan yağ dokusuna etki edilememesi ile selülitlerden kurtuluş mümkün olmamaktadır. 

Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’na göre selülitlerin görünümünü bir yıldan daha uzun süre iyileştirmeyi başaran ilk yöntem olarak Cellfina gösterilmektedir. Klinik araştırmalar sonucu Celfina’nın olumlu etkileri ilk seanstan itibaren 3 ay içinde görülmeye başlanmaktadır. Yapılan araştırmalarda bu uygulama ile % 94 hastaların memnun oldukları görülmektedir. 

Cellfina Nasıl Uygulanır?

Öncelikle tüm selülit çukurları kalem ile işaretlenmektedir. İşaretlenen bu alanlar uyuşturulmaktadır. Cihazın bu bölgelere tutulması ile cilt yüzeyinin altına minyatür bir bıçak yerleştirilmektedir. Yerleştirilen bıçakların problemli yağ dokusunu kesmesi ile pürüzsüz bir alan oluşması sağlanmaktadır. Yapılan uygulama, problemli bölgenin büyüklüğüne göre bir saatten daha kısa sürebilmektedir. Ağrı, hassasiyet ve yaklaşık 3 gün sürebilecek morluklar gibi bir takım yan etkileri oluşabilmektedir. Kullanılan bıçakların çok küçük olması ile herhangi bir kanama söz konusu olmamaktadır. 

Benzer İçerikler:  Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri ile Yaşlanmayı Önleyin

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz