Teosyal Dinamik Dolgu Nedir?

0
1132
teosyal

Kırışıklık tedavisi için kullanılan teosyal dinamik dolgu kısa süre içinde doğal sonuçlar oluşmasını sağlamaktadır. Teosyal dinamik dolgu nedir, nasıl uygulanır ve etkisi ne kadar sürer gibi merak edilen soruların cevapları bu yazımızda.

Kırışıklık Ve Mimik Çizgisi Arasındaki Fark Nedir

Gün geçtikçe cilt kurur, incelir ve esnekliğini kaybeder. Bu sebep ile vücut daha hassas bir hal alır. Yüz kasları her kasıldığında cilt gerginleşir fakat yetersiz biçimde tepki gösterir. Zaman içinde ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşması görülür. Yaşlanma sonucunda donuk ve yordun görünümlü bir cilt oluşur. Herhangi bir yüz hareketi yapılmadan yıllar içinde oluşan kırışıklıklara statik kırışıklıklar denir. Mimik Hareketlerine bağlı kırışıklıklar ise dinamik kırışıklıklar olarak adlandırılır.

Teosyal Dinamik Dolgu Nedir

Geleneksel dolgular cilt hareket halinde değil iken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanır. Mimikler ile oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye uygulanan, içeriği itibari ile normal dolgulardan farklılık gösteren bir dolgu türüdür.     

Teosyal Dinamik Dolgu da Bulunan Hyalüronik Asit Ne İşe Yarar

Hyalüronik asit insan vücudunda ve birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Yaş ilerledikçe vücutta bulunan Hyalüronik asit oranı düşmektedir ve yerine koyulması gerekmektedir. 

Teosyal Dinamik Dolgunun Diğer Yöntemlerden Farkları Nedir

Teosyaldinamik dolgu ile belirginleşen mimik çizgileri doğal görünüm kazanarak ortadan kalkmaktadır. Cilt daha taze, dinlenmiş ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

Teosyal Dinamik Dolgu Yaptırılması İle Ne Kadar Sürede Normal Hayata Geçilir

Uygulama duruma göre on ile yirmi dakika sürmektedir. Ödem ve şişlik açısından oldukça güvenli olan uygulama bitmesi ile hemen normal hayata geçilebilir. 

Teosyal Dinamik Dolgunun Yan Etkileri Nelerdir

Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma, şişme ve kızarıklık bazı durumlar ile birlikte oluşabilmektedir. Bu yan etkiler yapılan makyaj ile birlikte kolaylık ile kapatılabilmektedir. 

Teosyal Dinamik Dolgu Ne Sıklık İle Uygulanmalı

Benzer İçerikler:  Burun Estetiği İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Teosyal dinamik dolgunun kalıcılık süresi 12 ila 18 aydır. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresinin artmasını sağmaktadır. Süreler kişinin yaşına, cinsiyetine yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişiklik gösterebilir. 

Teosyal Dinamik Dolgu Ne Zaman Sonuç Verir

İşlem uygulanması ile birlikte anında sonuçlar görülmektedir. Herhangi bir şişlik oluşması ile bir hafta içinde son halini alır. 

Teosyal Dinamik Dolguda Yaş Sınırı Nedir

18 yaş ve üstü görünümüne özne gösteren tüm kadın ve erkek için uygun bir tedavi yöntemidir.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz