Vitiligo Sprey Tedavisi

0
1597
vitiligo spreyi

Vitiligo Sprey Tedavisi

Hücre spreyi veya vitiligo sprey tedavisi ile ciltte bulunan izlerden kurtulmak mümkün. İz konusunda başarılı sağlayan hücre spreyi hakkında bilgileri yazıda bulabilirsiniz. 

Vitiligo gibi hastalıkların sonucunda ciltte oluşan ren değişiklikleri, birçok kişiyi sosyal ve psikolojik olarak mutsuz etmektedir. Ciddi yanık izleri ve yaraların ardından kalan izler de kişileri mutsuz etmek için yeterli bir sebeptir. 

Vitiligo, yara ve yanık izlerinin kişiler üzerinde psikolojik bir etki yaparken, çevresinde bulunan insanların sürekli olarak bu izlere bakması rahatsız etmektedir. Hastalıkların geçmesi ile beraber bu izler geçmemektedir. Uygulanan hücre spreyi yöntemi ciltte renk değişikliklerini ortadan kaldırarak hastaların eski sağlıklı ciltlerine kavuşması sağlanır. 

Uygulama da koltuk altı ve kasık bölgesinden soğan zarı inceliğinde bir tabaka alınır. Alınan bu tabaka laboratuar ortamında 45 dakikalık bir işlemin ardından hücrelerine ayrılarak bir sprey elde edilir. Uygulanacak alan zımpara yöntemi ile temizlenmesinin ardından sprey gerekli bölgeye uygulanır.

Uygulanma alanları olarak meme ucu, dudak, göz kapağı ve kulak gibi zor bölgeler de dahil olmak üzere el, kol, gövde ve bacaklara uygulanan spreyin ardından hafta boyunca pansuman kapalı kalır. Uygulanan bölgede yaklaşık bir ay süre içinde lekeli olan bölgede yeni deri oluşumu başlar. Ardından deri eski rengini almaya başlar. Tam sonuç 1 ila 3 ay içinde alınmaktadır. Uygulamanın başarı oranı % 70-90 arasında olmaktadır. 

Benzer İçerikler:  Ameliyatsız Burun Estetik Operasyonu Metotları

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz