Saç Kurutma Makinesi ile Neler Yapabiliriz?

0
1303
saç kurutma makinaları ile neler yapılır

Saç Kurutma Makinası ile Yapabilecekleriniz

Saç kurutma makineleri, saçlarınızı kurutabilmek ve şekil vermek için kullandığınız araçlar arasındadır. Peki size günlük hayatınızda bazı sorunlarınızı pratik bir şekilde saç kurutma makinesiyle de çözebiliyorsunuz desek! Evet, yanlış duymadınız! Saç kurutma makinesinin evinizde yaşadığınız diğer farklı sorunlarınızı çözebilmesi konusundaki yazımızı okuyarak pratik bilgilere sahip olabilir ve sorunlarınızla başa çıkabilmeyi öğrenebilirsiniz.

 

1- Yeni alınan ayakkabılar genel olarak ilk kullanımlarında ayaklarınızı acıtabiliyor. Yeni aldığınız ayakkabınız ayağınızı sıkıyorsa yapacak olduğunuz yöntem çok basit. Ayağınıza kalın bir çorap giyerek ayakkabınızı giyin. Daha sonra saç kurutma makinesiyle özellikle ayağınızı sıkan kısımları iyice ısıtın. Bu yöntem sayesinde ayakkabınızın genişlemesine yardımcı olabilirsiniz.

 

2- Satın aldığınız yeni ürünlerinizin üzerinde etiketleri duruyor olabilir. Aldığınız ürününüzde iz bırakmadan etiketi çıkarmak için de yapmanız gereken; saç kurutma makinesiyle satın aldığınız ürünün üzerindeki etiket ya da sticker kısmını ısıtmanız olacaktır. Bu sayede etiketlerin yapışkanları ısınarak kolayca çıkartılabilecektir.

 

3- Banyonuzda buharlanan aynalar fazlasıyla sinir bozucu olabilmektedir. Banyo aynanızda buhardan oluşan buğulu görüntüyü yok edebilmek için de aynaya ortalama 15 cm uzaklıktan saç kurutma makinesi ile kurutma sağlayabilir aynı zamanda buharlı görünümden kurtulabilirsiniz.

 

4- Özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla yaşadığı durumlar vardır. Bunlardan birisi de duvarların çocuklar tarafından kalem lekeleriyle doldurulmasıdır. Üzülmeyin! Artık duvarlarınızdaki kalem lekelerinden de kolayca kurtulabileceğiniz bir yöntem var. Saç kurutma makinesi için kalem lekeleri olan alanı ısıtın. Daha sonrasında hemen nemli bir bez ile duvarınızı silin. Lekelerin geçtiğini ve kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

 

5- Bilgisayarınızın klavyesi üzerinde biriken tozları da tuşlara zarar vermeden temizlemek istiyorsunuz. Fakat nasıl zarar vermeden temizleyeceğinizi de bilmiyorsunuz. O halde elinize bir saç kurutma makinesi alın. Saç kurutma makinesinin soğuk ayarına ayarlayın. Daha sonra klavyenizi saç kurutma makinesi yardımıyla temizleyebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler:  Evde Pratik Bir Şekilde Hazırlayabileceğiniz Ev Yapımı Oda Kokuları

6- Sehpalar üzerinde önceden kalan mumlar olabilir. Bu mumların sehpaya akıttığı mum kalıntılarını da hiçbir iz bırakmadan çıkarmak istiyorsanız; öncesinde saç kurutma makinesi ile mum akmış olan alanı ısıtmanız gerekir. Daha sonrasında bir bez yardımıyla silerek temizlerseniz mum kalıntılarından eser kalmadığını göreceksiniz.

7- Plastik kumaşlarınızı açmakta zorlanıyor musunuz? Özellikle plastik masa örtüleri ya da duş perdelerinizi yıkandıktan sonrasında açmak oldukça zor olduğunu biliyoruz. Haliyle plastik kumaşa ütü de yapamayacağınız için saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Yıkanan ve kuruyan plastik kumaşlarınızı açmak için saç kurutma makinesi ile ısıtabilirsiniz. Daha sonrasında kolayca açıldığını ve kırışıklıkların giderildiğini görebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz