Yaz Aylarının Korkulu Rüyası Terlemeye Karşı Doğal Çözümler

0
1857
yazın terleme

Yaz Aylarında Terlemeye Son

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte terleme sorunları da baş göstermektedir. Özellikle toplu taşıma araçları, iş yeriniz ya da arkadaşlarınızla dış mekanlarda toplantı anlarında karşılaştığınız anda çekilemez ve terk edilemez bir hal alabilen ter kokularına karşı evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle artık rahat hareket edebilirsiniz.

Her ne kadar kişisel bakımınıza dikkat ediyor olsanız da ter kokusuna engel olabilmek ayrıca bir uğraş istemektedir. Sık sık duş alıyor olsanız da aşırı sıcakların etkisiyle bir anda terler içerisinde kalabilir ve terlemenin verdiği kötü koku ve görüntüden sonsuz rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz. Kullandığınız deodorantlar da bu sıcaklarda yeterli kalmıyor olabilir hem de teninizin kokusu ile karıştığı anda daha da kötü bir kokuya sebep de olabilmektedir. Oysa ki kişisel bakımlarınız esnasında uygulayabileceğiniz kolay yöntemler sayesinde gün boyu rahat edebilmeniz artık mümkün.

 

1- Karbonat

Duşunuzu yaptıktan sonrasında duştan çıkmadan önce önceden hazırlayacak olduğunuz karbonat ve limon karışımını koltuk altınıza uygulayarak durulayabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı kadar karbonatı bir miktar limon suyu ile karıştırarak hamur kıvamı haline getirin. Bu karışımı koltuk altınıza uygulayarak 1 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında son bir kez daha durulama işleminizi de yaparak duştan çıkabilir ve kurulanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde tüm gün boyunca terleme ve kötü koku sorunlarından kurtulabilirsiniz.

2- Limon

Evde otururken müsait olduğunuz herhangi bir zamanda bir miktar limon suyunu sıkarak koltuk altlarınıza sürebilirsiniz. Sadece limon uygulamanızın sonucunda da etkili bir sonuç elde edebildiğinizi göreceksiniz.

3- Pamuklu giysiler

Seçtiğiniz kıyafetlerinizin pamuklu olmasına dikkat edebilirsiniz. Pamuklu giysiler teri emeceği ve sizi daha az terleteceği için bu yöntemle de kötü kokuların önüne de geçebilirsiniz.

4- Aloe Vera

Benzer İçerikler:  Vücudunuzda Oluşan Toksinlerden Doğal Meyvelerle Detoks Suları Sayesinde Kurtulun!

Aloe veranın faydalarının saymakla bitmediği gibi aşırı terleme sorunlarına da yardımcı olabilmektedir. Aloe vera bitkisinin içerisinde bulunan jeli koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz. Hatta gece sürerek uygularsanız daha etkili olduğunu görebilirsiniz.

5- Tuzlu su

Yaklaşık olarak bir kase kadar sıcak su hazırlayın. İçerisine de 2 çay kaşığı kadar tuz ekleyin. Bu karışımı koltuk altlarınıza herhangi bir pamuk yardımıyla kompres şeklinde uygulayın. Tuzlu su kuruduktan sonrasında koltuk altlarınıza bebek pudrası serpin. Bu işlem sonucunda terleme sorununuzun tamamen ortadan kalktığını göreceksiniz.

6- Elma sirkesi

Birçok alanda kullanabildiğimiz her derde deva niteliğindeki elma sirkesi, vücut kokuları konusunda da özellikle de koltuk altı kokularına karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Bu denli etkili olmasının sebebi de cildimizin Ph seviyesini düşürerek bu bölgede bakteri üremesini engelliyor olmasıdır. Kötü kokulara sebep olan bakterilerden kurtulabilmek için elma sirkesi yöntemini de deneyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz