Kızlar Düğün Gününüzde Yapmamanız Gereken Hatalar

0
1114
düğün günü

Her genç kızın hayalidir gelinlikler içerisinde peri kızı gibi görünmek! Şüphesiz herkes için unutulmaz günlerden en önemlisi olan düğün gününde bilinçsizce yapılan makyaj ve bakım hatalarına maruz kalmak da geceye gölge düşürmeye yetecektir.

Haliyle o gece tüm gözler ve kameralar üzerinizde olacaktır. Gecenin gözdesi olacağınız için kusursuz olmak da istemez misiniz? Düğün gününüzde güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız bu yazımız ile yapmamanız gereken hatalar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

1- Cilt bakımı yaptırmamak

Kusursuz bir makyaja sahip olmak için de şüphesiz sağlıklı bir cilt tabanına sahip olmanız en önemli nokta olacaktır. Benim cildim temiz görünüyor, ekstradan işlem yapmama gerek yok demeyin! O muhteşem gününüz için yapmanız gereken kişisel hazırlıklarınızın en başında cildinizi canlı, zinde ve bakımlı tutmanız gelmektedir. Yanlış zamanda cilt bakımı yaptırmanız durumunda da cildinizde sivilcelenme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple en doğrusu düğün gününüze en az 1 ay kalmasından öncesinde cilt bakımınızı yaptırmanızdır. Doğru zamanda doğru cilt bakımı uygulamaları ile düğün gününüzde kusursuz görünmenizi sağlayacak olan ilk etabı tamamlamış olabilirsiniz.

 

2- Cildini tanımayarak doğru ürünleri kullanmamak

Düğün gününüzde yaşayacak olduğunuz tempo sonucunda cildinizde terleme, yağlanma gibi sebeplerle eğlencenize gölge düşebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için de gerekli önlemlerinizi alarak doğru ürünlerle taptaze bir ciltle geceyi tamamlayabilirsiniz. Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz makyajınızdan öncesinde matlaştırıcı özellikte olan makyaj bazlarını kullanmalısınız. Ayrıca bir önlem alabilmek için de çantanızda matlaştırıcı mendiller kullanarak cildinizde oluşan fazla yağlanmaları giderebilirsiniz.

 

3- Makyajınızda mevsime uygun olmayan renk tonlarını tercihleri etmek

Makyajınızda her zaman için öncelikle ten renginize ve göz renginize uygun olan renk tonlarını seçmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde de düğününüzün olacağı tarihler yaz aylarına mı yoksa kış aylarına mı denk geliyor, mutlaka dikkat etmelisiniz. Şayet kış aylarında bir düğün yapmak istiyorsanız mutlaka koyu renk tonlarını tercih etmelisiniz. Unutulmaz geceniz olan düğün gününüz yaz aylarında ise de mutlaka açık renk tonlarında doğal bir makyajla güzelliğinizi taçlandırabilirsiniz.

 

4- Suya dayanıklı ürünler kullanmamak

Yeni bir hayata adım attığınız bu muhteşem ve unutulmaz gününüzde yoğun duygular yaşamanız da çok doğal ve olağan durumlardır. Bu sebeple hangi mevsimde olursanız olun, makyajınız için tercih ettiğiniz ürünleriniz suya dayanıklı ürünler olsun. Aksi takdirde saatlerce güzelleşmek için beklediğiniz onca saatiniz boşa gidecek ve bu durum canınızı daha çok sıkacaktır. Suya dayanıklı ürünler sayesinde muhteşem gününüzde de dilediğinizce keyfinizi rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

 

5- Kendine uygun bir makyaj tercih etmemek ve abartıya kaçmak

Düğünden günler hatta aylar öncesinde nasıl bir saç ve makyaj yapsam diye düşündüğünüzü ve karar veremediğinizi biliyoruz. Evet, kesinlikle sizin gününüz olan bu günde muhteşem ve kusursuz görünmek isteyeceksiniz. Anlıyoruz sizi fakat kusursuz ve muhteşem olmak isterken de abartıya kaçarak doğallıktan uzaklaşabilir ve doğal halinizden daha kötü bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu sebeple abartmadan da doğal görünümü yakalayabilirsiniz.

Başkalarında gördüğünüz her makyaj da sizin için uygun olmayabilir. Çünkü yüz şekli, göz rengi ve ten rengi herkes için aynı olmadığından dolayı aynı görüntüyü vermesi de imkansızdır. Her zaman için makyaj kişiye özel bir uygulama olduğu için kendinize uygun olan makyajı tercih etme konusunda da profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir. Böylece makyaj artistiniz sizin yüz ve göz yapınıza en uygun makyajı seçerek güzelliğinizi taçlandırabilecektir.

 

6- Gelin makyajını günlük makyajlarla karıştırmak

Sıklıkla karşılaştığımız hatalardan biri de gelinlerimizin günlük makyaj ile gelin makyajını karıştırmalarıdır. Doğal görünmek isterken nude tonlardaki rujlardan kullanılması sonucunda fotoğraflarda kalan anılarda çok cansız bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu gibi bir hataya düşmemek için de günlük hayatta kullanmakta olduğunuz ruj tonlarınızın bir ya da iki ton açığı ve daha parlak olanını sürmelisiniz. Aynı zamanda kusursuz ve muhteşem görünüme sahip olabilmek için de günlük hayatınızda kullanmış olduğunuz kapatıcı miktarından biraz daha fazla oranda kapatıcı uygulayabilirsiniz.

 

7- Makyaj provalarını yaptırmamak

Unutulmaz gününüz olan düğün gününüzde bir son dakika yaşamak istemiyorsanız da mutlaka düğün tarihinizden öncelerinde makyaj provalarına katılmanız gerekmektedir. Evet, makyaj provaları da ekstra bir masraf gerektirmektedir fakat düğün gününüzde kusursuz ve mükemmel görünüme sahip olmak istiyorsanız bu provaları yaptırmanız şart olmaktadır. Daha sonrasında iyi ki yaptırmışım diyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Düğün tarihinizden 3 ay öncesi gibi bir zamanda makyaj provalarınızı yaptırmaya başlayabilirsiniz. Böylece memnun olmadığınız ya da size uymadığını anladığınız noktaların telafilerini de rahatça yapabilirsiniz. Bir de makyaj provalarınıza giderken mutlaka beyaz renkte kıyafetler tercih etmelisiniz. Gelinliğiniz de beyaz olacağı için doğru makyajı yakalayabilmeniz provalarınızda ortaya çıkabilecektir. Bu hataları yapmadan gerekli noktalara dikkat ettiğiniz takdirde de düğün gününüzde hem zamanınızdan tasarruf edebilir hem de kusursuz ve eşsiz güzelliğe sahip olabilirsiniz. En mutlu gününüzün keyfini gönül rahatlığıyla çıkarmak da size kalacaktır.

 

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz